چه کسی بچه ها را دوست ندارد؟ سخت است که در برابر جذابیت این موجودات ناز و لطیف مقاومت کنیم. البته بچه دار شدن، همه ی کاری نیست که باید انجام دهید، شما نه تنها باید سلامت جسمی او را تضمین کنید، بلکه به زمان زیادی هم برای سرمایه گذاری بر روی تربیت و آموزش و پرورش او نیاز خواهید داشت. همانطور که می دانید بارداری در سن کم فواید زیادی دارد که در این متن به ۶ مورد آن اشاره خواهد شد.

در بعضی موارد، پس از بچه دار شدن، مسئولیت های فرزندپروری ممکن است شما و همسرتان را به دلیل کمبود زمان و محدودتر شدن روابطتان با هم، تحت تاثیر قرار دهد.

بهترین سن بارداری

بنابراین این سوال به وجود می آید که چه زمانی و در چه سنی بهتر است صاحب فرزند شویم؟

در اعصار کهن، سن بیولوژیک و آمادگی بدنی زن تنها دلیل عمده تعیین کننده برای سن بچه دار شدن بود. اما پیشرفت های فراوان اخیر در علوم پزشکی باعث شده است که زنان امروزه بتوانند تقریباً در هر سنی صاحب فرزند شوند.

در حالی که اکثر زنان مدرن و امروزی ترجیح می دهند تا ۳۰ سالگی برای داشتن نوزاد صبر کنند، اما دلایل خوب و موجهی برای بارداری در سن کم و داشتن نوزاد در سن جوانی وجود دارد که طی آن اوایل دهه سوم زندگی (۲۰ سالگی به بعد) می تواند برای داشتن فرزند بسیار جذاب و مناسب باشد.

بهترین زمان بارداری

۱) زودتر صاحب خانواده شدن

اکثر زنان، دیر یا زود، خواهان داشتن خانواده مستقل خود هستند. این امر به آن ها احساس کامل شدن و هدفمند بودن می دهد. شما به عنوان یک زن جوان و پر انرژی در اوایل دهه سوم زندگیتان به سبب جوان بودن و داشتن استقامت بالا، امکان انجام همزمان چند کار و رسیدن به چند هدف را بهتر خواهید داشت.

بنابراین، اگر همه چیز در جای خود قرار دارد و شما امکان این را دارید که بچه دار شوید، اکنون زمان بهتری نسبت به آینده است!

بهترین زمان برای بارداری

۲) انعطاف پذیری بیشتر کاری

در بیست و چند سالگی، احتمالاً شما تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده و مشغول به ایده پردازی برای چگونگی شروع زندگی کاری خود هستید. مادر شدن در این مرحله ممکن است از این لحاظ به سود شما باشد، زیرا شما هنوز در اوج موفقیت کاری خود نیستید و در نخستین گام های آن قرار دارید.

این در شرایطی است که بچه دار شدن در سنین بالاتر ممکن است در اوج موفقیت کاری شما اتفاق افتاده و بدین لحاظ به شما و کارتان لطمه بیشتری وارد کند.

فواید بارداری در سنین پایین

۳) ترمیم ساده تر بدن

بدیهی است که زمانی که بدن شما جوان است نسبت به ۱۰ سال بعد، زمان بیشتری برای ترمیم بهتر خواهد داشت. البته طرح این موضوع بدان معنا نیست که کسانی که بعدها صاحب کودک می شوند دوباره به فرم عادی خود نخواهند رسید. اما بافت های بدن جوان ممکن است به زمان کمتری برای بازسازی و بهبودی نیاز داشته باشند و این به شما کمک می کند تا سریع تر خود را به فرم قبل از حاملگی برسانید.

بارداری در سنین پایین

۴) برنامه ریزی مالی مناسب تر

مردم به طور کلی در سنین اواخر دهه ۳۰ یا اوایل دهه ۴۰ شروع به صرفه جویی بیشتری در پول خود می کنند که اگر دیرتر صاحب فرزند شده باشید هزینه ها و برنامه های تحصیلی آن ها تداخل بیشتری با بازنشستگی شما خواهد داشت، یعنی درست زمانی که شما دستتان برای انجام برخی کارها بسته تر است.

اما اگر کودک شما در سن ۲۰ سالگی یا کمی بیشتر به دنیا آمده باشد، تا این مقاطع سنی شما احتمالاً حداقل تحصیلات مدرسه خود را به پایان رسانده است و این به شما امکان و زمان کافی برای برنامه ریزی بهتر امور مالی را اعطا می کند.

بهترین سن بارداری اول

۵) باروری در اوج خود

همه ما می دانیم که بارداری کار ساده ای نیست و ممکن است از زمانی که شما تلاشتان را شروع کرده اید، کمی طول بکشد. شانس شما در این سن کم و زمانی که باروری شما در اوجش قرار دارد خیلی بیشتر است و بنابراین، نیازی به مشاوره های پزشکی و ژنتیک نیست.

فواید بارداری در سن کم

۶) سر و سامان گرفتن زودتر فرزندان

در طول زندگی خود همه والدین تلاش می کنند تا فرزندانشان روی پای خود ایستاده و در نهایت آماده به دنبال زندگی خود بروند. با گذشت زمان، اکثر والدینی که در ۶۰ سالگی خود هستند، احتمالاً پس از سال ها تقلا کردن حال و حوصله کمتری دارند.

در این شرایط اگر شما در سنین پایین تر بچه دار شده باشید، بچه هایتان نیز می توانند زودتر به زندگیشان سامان دهند. در این زمان اگر شما احتمالاً در ۴۰ سالگی و یا کمی بیشتر باشید هنوز هم به میزان کافی انرژی برای سفر، کار، ساماندهی به زندگی خانوادگی و پشتیبانی از فرزندتان خواهید داشت.

فارغ از اینکه ما برای صاحب فرزند شدنمان زمان زودتر یا دیرتر را انتخاب کنیم، این واقعیت انکار ناپذیر است که بچه ها زندگی ما را با عشق و محبت بی قید و شرط خود شیرین می کنند. بنابراین باید نگرانی ها را کنار بگذارید و عمر را برای داشتن حداقل یک فرزند غنیمت بدارید!

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید