آیا شما نیز تصاویر بسیاری از مادران مشهوری را که بلافاصله بعد از زایمان به وزن ایده آل خود بازگشته اند و  به تناسب اندام دست پیدا می کنند مشاهده کرده اید؟ گاه تعجب آور است و گویا این افراد از تخت های بیمارستان مستقیم به باشگاه ورزشی رفته اند!

با وجود تمام این تصاویر جالب و دیدنی در سراسر رسانه های اجتماعی، طبیعی است که احساس نا امید کننده ای داشته باشید. اما، آیا فکر می کنید این واقعیت دارد که همه این چربی ها به سرعت برق و باد کاهش یافته و از بین می روند؟ البته که این طور نیست. بنابراین در اینجا ما به شما برخی از راه هایی را نشان می دهیم که می توانید با آن ها به تدریج و به طور طبیعی بعد از زایمان وزن خود را کاهش دهید و به تناسب اندام دست پیدا کنید:

لاغری پس از زایمان

۱) تحرک داشته باشید

به زودی و پس از تولد نوزاد کوچکتان، شما ممکن است خود را بیش از هر مقطع دیگری در زندگی تان محروم از خواب بیابید و بدین ترتیب تخت خواب بیش از هر زمان دیگری برایتان هیجان انگیز و جذاب خواهد شد. بنابراین، در این برهه ممکن است برایتان حتی تصور ورزش کردن هم دشوار باشد.

در واقع، اکثر زنان حتی تا چند هفته پس از زایمان برای ورزش آماده نیستند. با این حال، این رویکرد اشتباه است و حتی هنگامی که مشغول به کار عادی خود هستید، با برخی از روش های ساده که پس از تولد کودک معمول است، تحرکتان را شروع کنید.

لاغری بعد از زایمان

۲) مراقب کالری مصرفی خود باشید

وقتی شیردهی می کنید، انتظار می رود که برای حفظ سطح انرژی خود کمی کالری بیشتری دریافت کنید. اما مراقب باشید که زیاده روی نکنید. سعی کنید از غذاهای پرکالری مانند چیپس و نوشیدنی های گازدار استفاده نکنید.

همچنین از استفاده از رژیم های ناپایدار و نامناسبی که ممکن است مصرف گروه های غذایی اصلی را که جزء نیازهای تغذیه ای ضروری شماست، تحت الشعاع قرار دهد، جداً بپرهیزید. میوه های تازه، دانه های کامل غلات و سبزیجات تازه باید در رژیمتان گنجانده شوند.

روش های تناسب اندام بعد از زایمان

۳) از میان وعده های سالم استفاده کنید

اگر چیزهای خیلی شیرین بخورید، مقدار قند خون شما می تواند تصاعدی بالا رود. اما به محض افت سطح قند خون، نباید هر چیزی به دستتان می رسد بخورید. بنابراین، به منظور پیشگیری از این وسوسه ها، شما می توانید برخی از میان وعده های مغذی و سالم را همواره مصرف کنید.

شما می توانید تنقلاتی مانند هویج، ماست، سالاد مرغ یا تخم مرغ و اسموتی های میوه را استفاده کنید. شما همچنین می توانید دانه کامل غلات را همراه با شیر بدون چربی میل کنید. این گونه همواره سالم و شاد خواهید ماند.

۴) با مادرهای تازه کار دیگر بیرون بروید

اکثر مادرهای تازه کار معمولاً احساس می کنند که وقت و انرژی لازم را ندارند که بتوانند ورزش های حتی ساده را هم انجام دهند، از جمله یک پیاده روی ساده. اما اگر مادران جدید و مشابه خودتان را پیدا کنید که با همان مشکلات مشابه شما در حال مبارزه هستند، می توانید همه کارها را با هم انجام دهید.

شاید شما بتوانید یک گروه پیاده روی را تشکیل داده و صبح زود با هم بیرون بروید. در ابتدا ممکن است دشوار باشد، اما دوستان شما انگیزه شما را مضاعف خواهند کرد و به زودی ممکن است بتوانید تمام اضافه وزن خود را نیز از بین ببرید.

راه های تناسب اندام بعد از زایمان

۵) چرت کافی بزنید

بسیاری از خواب های کافی برای مادران اغلب با کاهش وزن همراه است. شاید این به این دلیل است که شما دیگر احساس کاذب کمبود انرژی نداشته و به منظور حفظ سطح انرژی خود در خوردن خوراکی های بیش از حد شیرین و پر کالری افراط نخواهید کرد.

گاه چرخه خواب خاصی که با ورود نوزاد به وجود می آید می تواند بر متابولیسم شما تأثیر بگذارد و به کاهش وزن پس از زایمان منجر شود. اما اگر این کاهش وزن زمان زیادی را طلب می کند، دلسرد نشوید. فقط به تلاش خود ادامه دهید تا در نهایت به هدفتان برسید.

تناسب اندام بعد از زایمان

۶) کودک خود را با شیر خودتان تغذیه کنید

شما می توانید هنگام شیر دادن مقداری کالری از دست بدهید. بنابراین گفته شده است که تغذیه کودک با شیر مادر ممکن است باعث کاهش وزن پس از زایمان شود. در حقیقت، بسیاری از زنان حتی ممکن است علی رغم افزایش اشتها در این مقطع، کاهش وزن هم داشته باشند.

اما، به محض این که تغذیه با شیر مادر را قطع کنید، نیازهای کالری شما کمتر شده و بنابراین برای عدم افزایش وزن خود مجبور خواهید بود میزان مصرف مواد غذایی خود را کاهش داده و تحرکتان را افزایش دهید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید