در این مطلب با سرسره همراه باشید تا با تجربیات مادری که به تازگی زایمان کرده بیشتر آشنا شوید. او درباره ی ۵ مشکل عجیب که بعد از زایمان متوجهش شده می گوید:

من چندین مشکل عجیب زایمان را تجربه کرده ام که قبل از وضع حمل درباره ی همه ی آنها شنیده بودم اما هیچ وقت فکر نمی کردم که ممکن است واقعا برای من اتفاق بیفتد.

۵ مشکل عجیب که بعد از زایمان ظاهر می شود
۵ مشکل عجیب که بعد از زایمان ظاهر می شود

۱-موهای ریز: زمانی که چهار ماه از زایمانم گذشت، دقیقا بعد از اینکه شیر دادن به کودک را تمام کردم، برای اولین بار بعد از باردار شدنم موهایم را هایلایت کردم. آرایشگر از من پرسید که آیا هنوز موهای ریز (ردیفی از موهای ریز و شکسته در طول خط رشد مو) در آورده ام یا نه؟ گفتم نه و امیدوارم که نداشته باشم.

او گفت: “اوه! پس خواهی داشت. هیچ کس نمی تواند از آن ها فرار کند”. و او درست می گفت. هیچ کس نمی تواند از آن ها فرار کند.

۲-لگد های خیالی: درست است واقعا اتفاق می افتد. در شش ماه ابتدایی بعد از زایمان این لگدها را احساس می کردم. این لگدها به اندازه ای بودند که خیال کردم که دوباره حامله شده ام و یک بچه واقعی در درونم در حال لگد زدن است. ظاهرا این لگدها همه بخاطر رحم است که در حال انقباظ و انبساط است یا به دلیل حساسیتی است که در اثر کشش های داخل رحم در حین زایمان افزایش یافته است.

۳-ماسک بارداری: این یکی واقعا افتضاح است و تا زمانی که هفت ماه از زایمانم نگذشته بود متوجه آن نشدم. این ماسک در حقیقت بی رنگ شدن/رنگی شدن صورت به خاطر هورمون های بارداری است. این نشانه ها باید خود به خود محو شوند اما برای من هنوز پس از ۹ ماه از زایمان محو نشده اند. برای خلاص شدن از آن ها از کرم های متنوع و اخیرا از کرم لایه بردار استفاده کرده ام که متاسفانه هیچ فایده ای نداشته است. اگر پس از یک سال از زایمان این علائم محو نشدند قدم بعدی من ملاقات با متخصص پوست خواهد بود.

۴-خط حاملگی(linea nigra): خط تیره و عمودی روی شکم در طول زایمان است که ظاهرا باید پس از دو ماه بعد از زایمان محو شوند ولی پس از دو ماه هنوز برای من وجود دارد. شاید دلیل آن وجود دوز دو برابر از هورمون ها به خاطر دوقلو بودن جنین هایم است.

۵-حساسیت های غذایی جدید: این یکی یک مشکل عجیب و در واقع یک شوک تمام عیار برای من بود. بعد از حدود سه ماه از زایمان به یکی از رستوران های محبوبم رفتم تا برای اولین بار بعد از زایمان یکی از غذاهای مورد علاقه ام را بخورم اما وقتی به خانه رفتم و برای اولین بار پس از سال ها تمام محتوای شکمم را بالا آوردم. فکر می کردم این اتفاق عجیب است اما آن را به مسمومیت غذایی ربط دادم.

برای من شش دوره استفراغ دیگر طول کشید تا بفهمم که دیگر نمی توانم غذاهای دریایی بخورم. برای من که عاشق سوشی بودم این اتفاق بسیار ناراحت کننده بود. از دکترم درباره ی این مشکل پرسیدم و او گفت که آلرژی های غذایی حاصل از زایمان بسیار معمول هستند و من باید کسانی که تجربیات مشابه من دارند را ملاقات کنم.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید