هنگامی که شما باردار هستید، لازم است اقدامات احتیاطی زیادی برای کودک و همچنین خودتان انجام دهید. این به معنای انجام کارهای وافر و البته از دست دادن موقعیتها و ترک کارهای زیاد دیگر است. از حذف خیلی از غذاها و نوشیدنیهای مضر گرفته تا عدم انجام کارهای فیزیکی سخت. خیلی موارد از چارچوب زندگی شما حذف شده و یا تغییر می کنند.

با این حال، علی رغم مطالعه و تحقیقات زیاد روی شرایط بارداری، گویی برخی مشکلات فقط زمانی که باردار هستید، به معنای واقعی حس می شوند و شما را به تعجب واخواهند داشت. بنابراین گاهی گوش دادن به توصیه های افرادی که این دوران را تجربه کرده اند، مفیدتر از راهنماییهای متخصصین است!

۳ راهکار عالی برای خوابیدن روی شکم در دوران بارداری
۳ راهکار عالی برای خوابیدن روی شکم در دوران بارداری

خیلی از موارد به ظاهر دم دستی، شاید مد نظر متخصصین نباشد، اما هنگام بارداری به چشمتان خواهد آمد. بدون اطاله بیشتر کلام می خواهیم یکی از همین موارد را مطرح کنیم و آن هم خوابیدن راحت در این دوران بر روی شکم است! شکمی که گویا بیش از همیشه برایتان مشکل ایجاد کرده و دقیقاً نمی دانید باید با آن چه کنید. فشار آن برایتان تا حدی زیاد است که فقط می خواهید به تخت پریده و کمی از فشار آن بر خودتان کم کنید.

دردسرهای این اشتیاق ساده یعنی بارداری خیلی فراتر از حد تصور قبلی شماست، به طوری که حتی ممکن است در خیالتان هم فکرش را نمی کردید. فقط اگر شما باردار و در حال انتظار برای تولد یک کودک هستید، دقیقاً می دانید که ما در مورد چه صحبت می کنیم!

بنابراین، پس از صحبت با چند نفر از دوستان باردار، این بار سعی کردیم برخی از راه های پیشنهاد شده توسط آنها را برای دراز کشیدن و در عین حال راحت بودن بیان کنیم و البته همانطور که فکرش را می کردیم آنها هم دردسرهای زیادی را در این دوران در این مورد پشت سر گذاشته بودند!

۳ راهکار عالی برای خوابیدن روی شکم در دوران بارداری
۳ راهکار عالی برای خوابیدن روی شکم در دوران بارداری

البته این راه های ذکر شده به معنای داشتن یک خواب راحت برای تمام شب نیست، زیرا شما به هر حال در حالت عادی به سر نمی برید، اما در واقع، توصیه می شود در هنگام خواب از آنها استفاده کنید تا کمی آسوده تر باشید. شما همیشه و حتی در طول روز می توانید این توصیه ها را لحاظ کنید و البته در صورت تمایل، قبل از اینکه هر کدام از این موارد را امتحان کنید، همیشه می توانید از مشاوره دکتر نیز استفاده نمایید.

۱- رفتن به نزدیکترین ساحل

شاید برایتان سوال باشد که ارتباط ساحل با دراز کشیدن یک زن باردار چیست، اما واقعیت این است که شن مرطوب و البته کمی گرم یک ساحل تمیز (البته اگر گیرتان بیاید) یک محل بسیار دلپذیر برای دراز کشیدن مادر و البته آرامش کودک است. هنگامی که شما در ساحل هستید، می توانید یک گودال برای شکم و کودکتان بکنید، یک زیرانداز یا حوله تمیز را با خود ببرید و حمام آفتاب بگیرید. مهمتر از همه، شما می توانید در چنین مکانی با خیال راحت و با کمترین فشار روی شکمتان دراز بکشید!

بله، البته این کار به جایی که شما زندگی می کنید و یا داشتن امکان سفر به چنین جایی نیز بستگی دارد که اگر شما قادر به انجام این کار نباشید، دردسرهای خاص سفر در دوران بارداری را نیز به همراه خواهید داشت، اما با توجه به دوران سخت بارداری، می توانید لذت آن را امتحان کنید.

۳ راهکار عالی برای خوابیدن روی شکم در دوران بارداری
۳ راهکار عالی برای خوابیدن روی شکم در دوران بارداری

۲- ماساژ بارداری

خیلیها واقعاً ماساژ را دوست ندارند و این کار را انجام نمی دهند، اما اوضاع در دوران بارداری متفاوت است و حس قطعاً دلپذیری به همراه خواهد داشت! آرامش زائد الوصفی که این کار به شما می دهد شما را ترغیب خواهد کرد که مجدداً این کار را انجام دهید و یکی از لذیذترین هزینه های زندگیتان را انجام دهید.
ماساژ و دوش بعد از آن یک زمینه مساعد را برای خواب آرام برایتان فراهم می کند و تحمل شرایطتان را ساده تر خواهد کرد.

۳- بالش های زایمان

۳ راهکار عالی برای خوابیدن روی شکم در دوران بارداری
۳ راهکار عالی برای خوابیدن روی شکم در دوران بارداری

این مورد با الهام از تیوب های داخلی یا تشک های هوا، می تواند به شما در پیدا کردن یک موقعیت راحت خواب کمک کند. شما می توانید آن را در هر مکان دلخواه استفاده کرده و سپس به راحتی روی شکم خود دراز بکشید.
بهترین حسن این بالشها این است که شما برای کسب کمی آرامش مانند دو روش قبلی، نیازی به بیرون رفتن از خانه ندارید و با تهیه چنین ابزاری ممکن است به طور کلی، خواب راحت تری را تجربه کنید.

به عنوان یک مادر، شما باید از بسیاری چیزها مراقبت کنید که ممکن است در این فرآیند، از خودتان غفلت کنید. بنابراین، مهم است که به موازات کودک به آسایش خودتان نیز اهمیت دهید و علی رغم داشتن مصائب شیرین بارداری، از انتظار برای تولد یک فرشته کوچک نهایت لذت را ببرید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید