اخیراً خیلی خسته می شوید؟ احساس می کنید که فعالیت های شما تحت تاثیر خستگیتان قرار گرفته است و فقط می خواهید دراز بکشید و بخوابید؟ چیز عجیبی نیست و بسیاری از زنان باردار اینگونه احساس می کنند. سطح انرژی شما در حین حمل یک کودک می تواند افت کند، به خصوص اگر موارد انرژی گیر دیگری مانند کار منزل و بیرون، رسیدگی به بچه های دیگر، محرومیت از خواب، بیماری ها و عدم توانایی نوشیدن قهوه به اندازه عادت همیشگی نیز مزید بر علت شوند.

گاهی اوقات با داشتن همت برای انجام کاری که از آن لذت می برید، می توانید به این احساس غلبه کنید. شما مطمئناً مجبور نیستید یک ماراتن را اجرا کنید (هرچند آن را هم اگر بخواهید می توانید!)، اما فعالیت های زیادی وجود دارد که می توانید در آن مشارکت کنید.

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

حاملگی به این معنا نیست که شما باید فعالیت های خود را محدود یا تعطیل کنید. شما می توانید و باید کارهایی را که قبل از بارداری از آنها لذت می بردید کماکان انجام دهید. با این حال، بارداری می تواند باعث خستگی شما شود، به خصوص به این دلیل که شکم بزرگ و بزرگتر می شود! احتمالاً، خیلی خوب نیز نمی خوابید، که قطعاً خوب نیست، اما شما مجبور نیستید در تمام طول روز دراز بکشید، چیزهایی هست که می توانید در طول بارداری از آنها لذت ببرید که شما را حتی خسته تر از آنچه قبل از بارداری پس از انجامشان حس می کردید نیز نخواهد کرد!

فهرستی از ۱۵ فعالیت را (با شمارش معکوس) که در هنگام بارداری بدون خستگی و یا لااقل بدون خستگی مفرط بوده و می توانید انجام دهید را برایتان ذکر کرده ایم. یک یا چند مورد را انتخاب کنید و از آنها لذت ببرید.

۱۵- یک کارناوال یا پارک تفریحی

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

مطمئناً، نمیتوانید از بیشتر وسایل تفریحی و سوارشدنی استفاده کنید، اما هیچ دلیلی ندارد که به پارک کارناوال و شادی نروید، حداقل برای تفریح و سرگرمی ! موارد سرگرم کننده ساده ای هم ممکن است بیابید که محدودیتی در استفاده کسانی که باردار هستند، ندارند و خستگی بیش از حد نیز در پی نخواهند داشت.

هیجان کارناوال ها و پارک های تفریحی چیزی فراتر از صرف سوار شدن وسایلش است. تماشای آنها نیز می تواند یک تجربه باشد و یک خانم باردار قطعاً می تواند بدون غرق شدن در هیجان و یا خستگی زیاد، از حضور در آنجا لذت ببرد. قدم زدن در اطراف ممکن است خسته کننده باشد، اما برنامه ای برای استراحت داشته باشید. برای میان وعده یا ناهار بنشینید، موتور سواری روی دیوار را تماشا کنید، از خوردن بستنی لذت ببرید و یا بروید و نمایش را ببینید. موارد زیادی هست که یک خانم باردار هنگام رفتن به کارناوال یا پارک تفریحی می تواند از آنها لذت ببرد.

۱۴- کتاب بخوانید

اگر خواندن رمان را دوست دارید، دوران بارداری بهترین زمان برای لذت بردن از این کار است. هنگامی که نوزاد به دنیا بیاید، احتمالاً وقت چندانی برای خواندن نخواهید داشت. برخی از بهترین کتابهای مورد علاقه تان را تهیه کرده و در هنگامی که خوابیده اید خواندن را به همراه نوشیدن قهوه، چای یا شکلات داغ تجربه کنید. خواندن یک فعالیت فوق العاده در دوران بارداری است، زیرا فقط ذهن شما را درگیر می کند و خستگی در پی ندارد.

البته زمانی که نوزاد متولد می شود، هنوز می توانید بخوانید، اما نوع آن متفاوت خواهد بود و احتمالاً تقریبا به همان اندازه قبل آرامش بخش نیست. شما می توانید برنامه ریزی کنید تا هر ماه یک کتاب را به اتمام برسانید.

۱۳- کلاس سرگرمی

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

فعال بودن در یک سرگرمی که برای شما لذت دارد می تواند به شما حالت آرامش را القا کند که قطعاً شما را خسته تر از آنچه که در حال حاضر هستید، نخواهد کرد. برخی از سرگرمی های خوب و مناسب در بارداری شامل بافندگی، دوخت و دوز، پخت و پز، نقاشی و یا هر چیز دیگری از این دست است. مکان هایی مانند کتابخانه های محلی و یا آکادمیهای صنایع دستی، کلاسهای آموزشی را نیز از سطح مبتدی تا پیشرفته به شما ارائه می دهند.

ثبت نام در یک کلاس سرگرمی جذاب، یک راه فوق العاده برای یادگیری چیزی جدید و شروع کردن کاری است که شما در حال حاضر از آن لذت ببرید، کاری که قبل از بارداریتان فرصت فکر کردن به آن را هم نداشتید. این فعالیتها، در حال بارداری باعث می شود ذهن شما از تمام درد و رنج های بارداری به یک مورد سرگرم کننده معطوف شود. شما ممکن است حتی در این دوران سرگرمی ای را پیدا کنید که بخواهید پس از تولد نوزادتان نیز ادامه دهید.

۱۲- رفتن به یک نمایش

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

شما قطعاً می توانید در حین نشستن و استراحت، به تماشای یک نمایش نیز بروید. شهر خود را مرور کنید و ببینید چه نمایشهایی در حال ارائه است. رفتن به یک نمایش کلاسیک، کمدی و یا حتی یک کنسرت، مطمئناً چیزی است که شما می توانید بدون اینکه بیش از حد خسته شوید، انجام دهید.

تماشای نمایش یک راه عالی برای انجام کاری کمی متفاوت در دوران بارداری است. اگر به خوابتان آسیب نمی زند، از یک شام پس از آن نیز به راحتی نگذرید!

۱۱- چشمه آب گرم

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

آیا درباره ماساژ در چشمه آب گرم قبل از زایمان چیزی شنیده اید؟ درد و رنج بارداری که احتمالاً در شما تنش ایجاد کرده و به خواب زیاد و بی تحرکی در تمام طول روز وا می دارد، حداقل به طور موقت می تواند از بین برود.
گروهی از دوستانتان را با خود به یک آبگرم ببرید که همراهیتان نموده و شما را به آرامی ماساژ دهند. به نظر می رسد یک راه فوق العاده برای صرف یک روز، گرفتن یک ماساژ از دوستان باشد!

۱۰- ورزش قبل از زایمان

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

اگر کلمه ورزش باعث می شود که شما خود را بر روی کاناپه پرتاب کنید، بهتر است در نگرشتان بازبینی کنید! تمرینات مخصوص در حالی که ممکن است به نظر خسته کننده برسند، اما در واقع برعکس عمل نموده و می توانند به شما در کسب انرژی و استقامت کمک کنند. به علاوه، شما تعدادی دوست جدید باردار پیدا خواهید کرد و اضافه وزن بیش از حد نیز نخواهید داشت.

کلاس های مختلف ورزشی برای زنان باردار وجود دارد. اگر همیشه عاشق فعالیت هستید، ادامه دهید و اگر تمرینات ورزشی خاص شما را نگران می کند، از یک مربی یا پزشک بخواهید بهترین راه برای ورزش کردن یک زن باردار را به شما معرفی کند. اگر برای بیرون رفتن از خانه دنبال انگیزه هستید، برای چیزهای سرگرم کننده ای مانند یوگای قبل از زایمان این انگیزه را ایجاد کنید.

۹- گلف سبک

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

گلف مینیاتوری به معنای نهایت استفاده از مهارت های شما نیست، بلکه به معنای آن است که از آن لذت ببرید! در یک روز خوب از شوهر، دوستان، بچه ها و غیره بخواهید که در این بازی سرگرم کننده به شما ملحق شوند. بهترین سعی خود را انجام دهید، از مانعی که شکمتان برای ضربه زدن ایجاد می کند، به عنوان سوژه ای برای خنده استفاده کنید، نفر بازنده باید بقیه را به بستنی مهمان کند!
این بازی کاملاً بی خطر است واگر از مدت طولانی ایستادن، احساس خستگی کردید، یک استراحت کوتاه داشته و اگر شما در آفتاب هستید، حتماً آب آشامیدنی نیز بنوشید.

۸- پرسه در فروشگاه ها

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

تا کنون هیچ بانوی بارداری از شادمانی و شعف خرید خسته نشده است! به مراکز خرید مراجعه نموده و چیزهای جدیدی تهیه کنید. می توانید برخی از لباس های بارداری یا کودک را در همین دوران بخرید، پس حتماً به بخش لباس نوزاد نیز بروید و لباس های شگفت انگیزی را برای یک بچه کوچک تهیه کنید، زیرا بچه ها هرگز نمی توانند خودشان روی لباسشان نظر دهند.

این کار را برای خودتان به سرگرمی تبدیل کنید، نه کاری که باید انجام شود. بهتر است با دوستان یا خانواده به فروشگاه بروید و یا اگر تنها می روید، خرید سبک داشته باشید و البته فراموش نکنید که یکی از آن خوراکیهای خوشمزه ای را که معمولاً در این پاساژها هست را نیز در حین قدم زدن در آنجا برای خودتان تهیه کنید!

۷- درست کردن اتاق کودک

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

اکثر مادران منتظر تولد فرزند، تمایل به ساختن اتاق رویایی فرزندشان دارند. چنین کاری یک تجربه به یاد ماندنی است. این کار یک نوستالژی قوی، یک خاطره شیرین از اولین عکس در اتاق خودش و یادواره پرتره های خانوادگی را برای آینده کودک خواهد داشت.
ساختن اتاق کودک یک راه عالی برای کاهش استرس و یا خستگی از انتظار برای تولد کودک است. استرس باعث خستگی می شود، بنابراین گهگاهی به این اتاق سری بزنید تا برای ورود کودک راحت تر آماده شوید.

۶- به پیک نیک بروید

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

وسایل و ناهار خود را برداشته و به یک پیک نیک بروید، حتی الامکان یک ناهار ساده و بی زحمت. یک زیرانداز راحت را برده و بدون سخت گرفتن از یک روز زیبا برای یک پیک نیک لذت ببرید. کمی شوخ طبعی و مقدار زیادی نوشیدنی نیز با خود ببرید.
مکان های زیادی برای اتراق و پیک نیک وجود دارد. شما می توانید آن را در پارک، حومه شهر و یا حتی حیاط خانه خود برپا کنید. اگر زمستان است، یک پتو را در کف اتاق نشیمن خودتان انداخته، تلویزیون را خاموش کنید و از پیک نیک کوچک درون اتاق خود لذت ببرید.

۵- رفتن به استخر

شنا در واقع یک فعالیت فوق العاده برای زنان باردار است و دلیل اصلی آن این است که شما احساس بی وزنی می کنید. اگر به دنبال یک فعالیت هستید که شما را خسته نکرده اما به نوعی تحرک ایجاد کرده و در عین حال چیزی کمی متفاوت به نظر برسد، به یک استخر رفته و شنا کنید.
بنابراین اگر به خرید رفتید، بد نیست مایو نیز برای خودتان تهیه کنید.

۴- گشت و گذار

در حالی که شما ممکن است احساس کنید که قدم زدن در اطراف خانه برایتان خسته کننده است، اما پیاده روی چیزی است که شما در بارداری به آن نیاز دارید و چندان هم خسته کننده نیست. اگر کودک در موقعیتی قرار دارد که شما را ناراحت می کند، راه رفتن ممکن است باعث تغییر موقعیت او شده و به شما کمک کند.

اگر راه رفتن تنها را دوست ندارید، به خصوص اگر اواخر بارداری شماست، همسر یا دوست خود را برای پیوستن به شما در این قدم زدن معمولی دعوت کنید و بردن مقداری آب را نیز فراموش نکنید.

۳- دیدن فیلم

اگر نیاز به کسب آرامش در شب دارید، دیدن برخی از فیلم های مورد علاقه به همراه خانواده و دوستان به همراه مقداری از تنقلات سرگرم کننده یک تفریح ساده و خوب است. اگر بخواهید می توانید فیلمهای مرتبط با بارداری را نیز دریافت کنید.
برای یک شب طوفانی یا زمستانی و یا شبی که حس ترک خانه را ندارید، این یک ایده عالی است. فقط تعامل و هوشیاریتان در محیط را حفظ کرده و خیلی غرق در صحنه ها نشوید!

۲- یک سفر کوتاه برای رفع خستگی

۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار
۱۵ تفریح و سرگرمی لذت بخش برای مادران باردار

بسیاری از زوج ها دوست دارند قبل از تولد کودک به سفر بروند. سفر ممکن است به نظر شما کاملاً خسته کننده باشد، اما لزوماً اینگونه نیست. این که آیا شما با هواپیما می روید یا رانندگی می کنید، بسته به انتخاب شما و موردی است که به شما آرامش می بخشد. کسانی که در اطراف شما هستند کمک می کنند تا این سفر را به یک مورد و خاطره خاص تبدیل کنید، زیرا شما باردار هستید و می توانید به آنها بگوئید که چه چیزی می خواهید و به چه نیاز دارید!

اگر فرزندان دیگری دارید، سفر برای آنها نیز سرگرم کننده است. بیرون بردن آنها از خانه و سرگرم کردنشان می تواند به شما کمک کند، زیرا زیاد مزاحمتان نخواهند شد و می توانید به آنها بگویید که نزد پدر یا مادربزرگشان بروند!

۱- ترتیب دادن یا رفتن به مهمانی

مردم عاشق جشن گرفتن به مناسبت بچه هستند، یک حمام نوزاد، یک جشن ساده و یا هر چیزی از این دست که شما را شاد می کند. البته بهتر است فرد دیگری برایتان مهمانی بگیرد تا شما مجبور نباشید که بعد از مهمانی نظافت کنید.

در این مهمانیها بیش از هر چیزی باید نوشیدنی البته بدون الکل سرو شود، آب هندوانه، آب انگور و انواع نوشیدنیهای غیر گازدار. می توانید یک تم را نیز برای مهمانی تان لحاظ کنید. سپس دکوراسیون و مقداری غذا، بعد هم نشستن و لذت بردن از مهمانی، چیزی که ضرورت شما در زمان تجربه فوق العاده دل انگیز بارداری است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید