هر کس فانتزی خودش را دارد، یک اشتیاق عمیق و تمایلی که معمولاً از ذهن می گذرد، اما با این حال بعید است که خیلی از آنها در زندگی واقعی اتفاق بیفتند. این فانتزی ها می تواند در مورد هر چیزی باشند، از یک خانه ایده آل تا یک شریک زندگی کامل برای داشتن لذت بخش ترین زندگی ممکن. اغلب این فانتزی ها چیزهایی هستند که در خیال پرورده می شوند و دور از واقعیت هستند.

این یک اتفاق معمول برای زنان است که در هنگام بارداری فانتزی داشته باشند. کارشناسان می گویند که هرچه بارداری به مرحله پیشرفته تر می رسد و زنان به وضع حمل نوزاد خود نزدیکتر می شوند، این فانتزی ها افزایش می یابد. این تمایلات بیشتر مربوط به هورمون های نوسانی است که می تواند باعث افزایش میل جنسی شود. خستگی حاصل از مشارکت در کارهای خانه نیز می تواند به فانتزی های خاص یک زن باردار منجر شود.

۱۳ رویای زنان باردار که معمولا به زبان نمی آورند
۱۳ رویای زنان باردار که معمولا به زبان نمی آورند

زنان باردار چه نوع فانتزی هایی دارند؟ در زیر ما تعدادی از رایج ترین تصوراتی را که زنان در حین باردار شدن در ذهن خود ایجاد می کنند، برایتان ذکر کرده ایم. در این مقطع زنان بیشتر به سکس، غذا و حتی کارهای خشن و احمقانه فکر می کنند. همه زنان باردار باید بدانند که فقط آنها نیستند که اینگونه اند و این احساسات کاملاً طبیعی است.

هوسهای خوراکی عجیب و غریب

میل زنان باردار نه تنها در مورد غذاهای معمول تشدید می شود، بلکه ممکن است درباره خوردن تقریباً هر چیزی هم هوس داشته باشند! بسیاری از زنان باردار در مورد خوردن چیزهایی مانند خاک رس، گچ، خاک و یا حتی جویدن اسفنج تمایلاتی را نشان داده اند. زنان باردار مقدار بالاتری از حد طبیعی هورمون دارند که می تواند گرایشی غیرعادی را برای ترکیب خوراکهای عجیب و غریب ایجاد کند.
در حالی که برخی از فانتزی ها شامل خوردن غذاهای با طعم های خاص یا تند، مثل فلفل یا شیرینی و شکلات است، اما برخی دیگر از فانتزی ها شامل خوردن چیزهایی است که نباید مصرف شود. برخی از زنان اعتراف می کنند که در مورد خوردن روزنامه، صابون و خمیر دندان نیز وسوسه شده اند. اینها گرایش به مواردی هستند که به راحتی قابل دسترس هستند و بعضی از زنان حتی در زندگی واقعی نیز این گرایشات را دارند. اما خوشبختانه در مورد برخی از این موارد، گزارشاتی از عوارض جانبی منفی مخابره نشده است.

خوردن بستنی و میگو

این مورد یک فانتزی غذایی است. برخی از زنان باردار ظاهراً به طور خاص در مورد بستنی و میگو سیری ناپذیر به نظر می رسند. در حالی که هوس شیرینی جات و چیزهای خنک در طول بارداری کاملاً معمول است، چه چیزی بهتر از بستنی که ترکیب کاملی از هر دو است. با توجه به محتوای کلسیم، بستنی حتی تا حدی مغذی نیز هست.

میگو یکی دیگر از غذاهای مورد علاقه زنان باردار است. البته غذاهای دریایی دارای جیوه بالا در طول بارداری توصیه نمی شود، با این حال، میگو به دسته غذاهای دریایی کم جیوه مانند زغال ماهی، گربه ماهی، قزل آلا و ساردین تعلق دارد. بنابراین این یک فانتزی است که زنان باردار می توانند از آن لذت ببرند. هنگامی که ویژگی ها و مزایای این غذاها را با روحیات و نیازهای یک زن باردار مقایسه می کنید، آسان است که ببینید که چرا برخی از زنان باردار از خوردن بستنی و میگو خسته نمی شوند.

آب یخ یا آب سرد

۱۳ رویای زنان باردار که معمولا به زبان نمی آورند
۱۳ رویای زنان باردار که معمولا به زبان نمی آورند

زنان باردار دارای درجه حرارت بالاتر از حد متوسط هستند. در طول ماه های گرم تر، ترکیبی از دو عامل دمای بدن بالاتر از حد متوسط و افزایش درجه حرارت هوای بیرون می تواند بر فرد فشار ایجاد کند. بنابراین شگفت آور نیست که بسیاری از زنان در مورد یخ و یا آب سرد در ماه های سوزان تابستان فانتزی می کنند. این فانتزی ها از نوشیدن یک لیوان آب بسیار سرد به خیس کردن سر تا پا و نشستن در آب سرد تسری پیدا می کند. برخی از زنان حتی به رفتن و زندگی در قطب شمال می اندیشند!

زنان حامله معمولاً در حین بارداری وزن بیشتری می گیرند و این باعث افزایش ذخایر چربی شده که به نوبه خود منجر به گرمای بیش از حد بدن می شود. با توجه به این تغییرات، فانتزی در مورد نوشیدنی های سرد و آب و هوای سرد کاملاً طبیعی است. مطمئناً، کسانی که در بیابان های گرم زندگی می کنند، برای داشتن این فانتزی نیازی نیست که باردار باشند!

دوری از همه چیز

بارداری می تواند عوارض سنگینی بر روی یک زن در هر دو بعد احساسی و فیزیکی داشته باشد. بعضی از زنان علاوه بر مسئولیت خانه داری، مراقبت از سایر کودکانشان را نیز در حین بارداری بر عهده دارند. استرس می تواند فشار زیادی بر زن باردار ایجاد کند. بنابراین درکش چندان دشوار نیست بدانید که چرا یک فانتزی رایج برای زنان باردار، دور شدن از همه چیز است، فرار از خانه و رسیدن به آزادی.

بعضی از زنان به رفتن به یک تعطیلات آخر هفته و رهایی از فشار و نگرانی فکر می کنند. این کار آنها را قادر می سازد تا با نیروی تازه ای دوباره شارژ شوند. با این حال، برخی از زنان باردار وسوسه می شوند که همه چیز را با هم کنار بگذارند و برای همیشه فرار کنند. روانشناسان این موضوع را به احساسی که زنان باردار در زندگی خود نسبت به محدود شدنشان دارند، ربط می دهند. اما مهم نیست که کجا فرار می کنید، نمی توانید از باردار بودنتان فرار کنید.

ملکه بودن

بارداری زمانی است که زنان با استرس دوگانه هورمون های نوسانی و افزایش وزن مواجه هستند. آنها تحرک محدودی دارند، به خصوص در انتها و ممکن است انرژی لازم برای انجام آنچه در ذهنشان است، نداشته باشند. این می تواند به وضعیتی بینجامد که در آن آنها ملکه پادشاه اقلیم خودشان هستند و همه مجبور هستند که فرمان آنها را انجام دهند. بعضی ها دوست دارند فقط در رختخواب نشسته و دراز بکشند، چرا که بقیه کارهای آنان را انجام می دهند.

زنان باردار با این فانتزی ها کاملاً درگیرند، زیرا ممکن است برای ماه ها بیکار و ساکن باشند. از آنجا که بدنشان دیگر نمی تواند به لحاظ جسمی هر چه می خواهند انجام دهد، ممکن است از همه متوقع باشند. آنها ممکن است آرزوی این را داشته باشند که قادر به کنترل دیگران باشند.

وسواس به پاکیزگی و نظم

برخی از زنان وسواس دارند که همه چیز را مرتب و سازماندهی کنند. مطالعات نشان داده اند که برخی از زنان یک غریزه اولیه برای نظارت بر همه چیز دارند. در خانه، خانواده، رابطه، کار و یا حتی عادتهای معمول آنها بیشتر خواستار نظم و ثبات هستند. آنها شرایط آشفتگی و بی نظمی را دوست ندارند، البته این یک دلیل بروز چالش های داخلی است، حتی زمانی که زن باردار نیست.

بسیاری از زنان باردار، خواستار درست کردن اتاق کودک می شوند. این خواست آنها از حس اطمینان نسبت به اینکه همه چیز درست پیش از آمدن نوزاد مرتب است، نشات می گیرد. آنها ممکن است در مورد آنچه که خانه باید باشد، کمی وسواس به خرج دهند. با این حال، همانطور که مراحل بعدی حاملگی محدودیت های فعالیت و تحرک را به همراه دارد، برخی از آنها ممکن است در مورد داشتن خانه مرتب و بی نقص فانتزی داشته باشند. البته چه باردار باشید و چه خیر، این مورد یک فانتزی است که تحت هر شرایطی بد نیست داشته باشید.

غذا

۱۳ رویای زنان باردار که معمولا به زبان نمی آورند
۱۳ رویای زنان باردار که معمولا به زبان نمی آورند

غذاها بسیاری از فانتزی های زنان باردار هستند. پس از ارضاء تمایلات جنسی افزایش یافته، زنان باردار باید غذا بخورند و بیشتر به غذا فکر کنند. بعضی حتی معتقدند که فانتزی زنان باردار در مورد غذا به میل جنسی مرتبط است. هر دوی این ها مواردی هستند که بدن می خواهد از آن لذت ببرد و به نظر می رسد خیلی با هم تفاوتی ندارند.
بسیاری از زنان ممکن است به غذاهای عجیب و غریب تمایل پیدا کنند و ممکن است خودشان در آشپزی انواع مختلفی از غذاها را بپزند که معمولاً قبل از اینکه باردار بشوند، به آنها حتی فکر هم نمی کردند.

داشتن یک زندگی رمانتیک

بسیاری از زنان به زندگی عاشقانه ای که در فیلم ها می بینند، روی می آورند. مشکلات این زنان باردار آنها را از تصور معاشقه با معشوق خود باز نخواهد داشت.

یکی از چیزهای شایع که زنان باردار در مورد آن نگران هستند این است که از لحاظ جسمانی برای همسرشان چندان جذاب نباشند. آنها ممکن است وزن اضافه کنند و وجود بچه ظاهر طبیعی آنها را مختل کند که این باعث می شود اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. با این حال، برای مقابله با این حس زنان می خواهند شریک زندگیشان را از نظر جنسی ارضاء کنند. آنها ممکن است در مورد رفتن به مکان های عجیب و غریب، به اشتراک گذاری لحظات صمیمانه و صرف شام های عاشقانه مشتاق تر شوند. حاملگی ممکن است برخی از فعالیتهای مورد علاقه آنها را در دنیای واقعی به چالش بکشد، اما فانتزی های زیبای خود را درونشان ادامه می دهند.

مهاجرت به یک منطقه سردسیر

هر زنی که حاملگی را تجربه نموده است، به شما می گوید که این زمان، زمان تعریق است. از آغاز اولین دوران بارداری، تغییرات شدید هورمونی زن را تحت تاثیر قرار داده و می تواند باعث افزایش دمای بدن او شود. همانطور که بارداری پیشرفت می کند بدن تغییریافته زن، تبدیل به بک منبع گرما می شود. فقط به این فکر کنید که یک زن باردار حداقل ۴ تا ۱۰ کیلوگرم اضافه وزن را در قالب نوزاد و مایعات حمل می کند و همین کافی است که هر کسی دنبال تسکین این حرارت باشد.

داشتن یک خواب کامل شب

۱۳ رویای زنان باردار که معمولا به زبان نمی آورند
۱۳ رویای زنان باردار که معمولا به زبان نمی آورند

بعضی از افراد ممکن است بر این باور باشند که محرومیت از خواب تا زمانی که نوزاد متولد نشود، وجود نخواهد داشت، اما این تصور این افراد نادرست است! اختلالات خواب می تواند در همان اوایل سه ماهه اول شروع شود و در این حالت، معمولاً مادر نمی تواند بیدار بماند! در اواخر بارداری، مادر احتمالاً محرومیت بیشتری نیز برای داشتن یک خواب کامل دارد که عمدتاً به دلیل اقتضای فیزیکی حمل یک نوزاد بزرگ است.

مادر ممکن است هر دو یا سه ساعت یک بار برای رفتن به دستشویی از خواب بیدار شود و یا شاید نتواند به اندازه کافی راحت باشد تا بیش از یک ساعت متوالی را در یک زمان بخوابد. شاید او مجبور شود که نشسته بخوابد و به طور مداوم به دلیل سوزش سر دل بیدار شود! به هر دلیلی، مادر قطعاً رویای یک خواب راحت شبانه را خواهد داشت.

پرش به انتهای بارداری۱۴

و صحبت از پایان حاملگی! قطعاً تعداد قابل ملاحظه ای از مادران منتظر وجود دارند که به طور معمول در حین بارداری و یا حتی پس از تولد فرزند خود، در مورد زایمان سریع تا قبل از پایان نه ماه صحبت می کنند! با توجه به اینکه بسیاری از زنان در حاملگی احساس ناخوشایند جسمی دارند، تصور این آرزو برای آنها چندان عجیب نیست.

ما تصور می کنیم این موضوع مخصوصاً برای خانم هایی که دارای حاملگی های پر خطر هستند و از بیماری رنج می برند، حادتر است. حتی زنانی که بارداری های ساده تری دارند، با توجه به برخی محدودیتهایشان احتمالاً چنین حسی را دارند. زایمان برای آنها می تواند یک تجربه هیجان انگیز و در عین حال کاملاً ترسناک باشد.

سایز شدن سریع با لباسهای قبل از بارداری

ما این را قبلاً گفته ایم و دوباره تاکید می کنیم که بدن زن در طول بارداری تغییرات زیادی می کند. البته این بار ما درباره تغییرات ناشی از تحولات و نوسانات هورمونی مانند مسائل مربوط به دمای بدن و آلرژی نسبت به بوهای خاص صحبت نمی کنیم. ما در مورد تغییرات فیزیکی واقعی صحبت می کنیم که برای انطباق با یک موجود در حال رشد ضروری است. شکل مادر اساساً در حال تغییر است، بنابراین تعجب آور نیست که بسیاری از زنان باردار در مورد اینکه بدن های قدیمی خود را ندارند، دغدغه دارند.

برای برخی، این رویا به واقعیت تبدیل خواهد شد. همیشه مادر های جدیدی هستند که به نظر می رسند که هرگز باردار نبوده اند. اما برای بعضی دیگر، سالها می تواند برای پوشیدن لباس های پیش از بارداری طول بکشد. ما در همه چیز با هم متفاوت هستیم و ارزشهای ما نباید وابسته به اینگونه موارد باشد.

پوشیدن کفش های زیبا

ما در مورد برخی از تغییرات فیزیکی صحبت کردیم که بدن یک زن را تحت تاثیر قرار می دهد، اما تغییرات ظریف تری نیز هست که قابل توجه است. آیا می دانستید که پای زن می تواند در طول بارداری یک یا دو سایز رشد کند؟ این به دلیل یک هورمون به نام رلکسین است که توسط تخمدان ها و جفت تولید می شود. این هورمون باعث می شود که رباط ها در بدن یک زن برای تسهیل در زایمان، شل و منبسط شوند. رباط منبسط شده می تواند موجب رشد پا شود، به ویژه در پهنا و به طور ناگهانی هیچیک از کفش های زیبا دیگر اندازه نخواهند بود.

حتی برای زنانی که پدیده رشد پا را تجربه نمی کنند، کفش های زیبا و شیک می توانند در مراحل بعدی حاملگی متاثر از تورم و ناراحتی به پا نروند. اما قابل درک است که بیشتر زنهای مد گرا برای هر چه سریعتر بازگشتن به این پاشنه های فانتزی عجله داشته باشند و یا حتی همه کفش های جدید را برای جا شدن در پاهای خود امتحان کنند.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید