اگر برای بار دوم باردار هستید، می دانید که بارداری الان تان، کاملا با بارداری اول متفاوت است. وقتی بار اول باردار بودید، تمام مدت روی خودتان تمرکز داشتید. اما در بارداری دوم یا سوم احتمالا نوزاد یا بچه ای دارید که در تمام مدتی که کارهایتان را انجام می دهید به شما می چسبند.

تفاوت بارداری اول و دوم

اگر زن بارداری هستید که تجربه اولتان است ۱۰ تا کاری که باید در این ۹ ماه انجام دهید را برایتان آورده ایم چون فرصت هایی هستند که هیچ وقت دیگر به دست نمی آیند. به خصوص در بارداری دوم تان. خب بهتر است شروع کنیم…

۱) تماشای همه فیلم ها

شاید احمقانه به نظر برسد که وقت خود را صرف فیلم دیدن کنید در حالیکه فکر می کنید کارهای بهتری برای انجام است. اگر کارهای دیگری دارید خب بهتر است بیخیال فیلم دیدن شوید و کار خودتان را پیش ببرید. اما بگذارید به شما هشدار بدهم که بعد از دنیا آمدن نوزادتان تا مدت های  طولانی چیزی به غیر از کارتون های شبکه پویا نمی توانید تماشا کنید. تماشا کردن سریال های مورد علاقه تان و فیلم ها ایده بدی به نظر نمی رسد، به من اعتماد کنید.

شکم اول بارداری

۲) مطالعه دائمی

هیچ حسی بهتر از این نیست که یک گوشه دنج در خانه پیدا کنید به همراه یک فنجان چایی و کتاب مورد علاقه تان را بخوانید. و اگر عاشق کتاب خواندن هستید رمانی را انتخاب کنید که مدت ها بوده در آرزوی خواندن اش بوده اید و آن را شروع کنید. اگرچه بسیار خوب است که در مورد بارداری و مادر شدن کتاب بخوانید اما گاهی اوقات به خودتان این فرجه را بدهید و یک رمان یا کتاب غیر تخیلی بخوانید.

تفریحات بارداری

۳) تنبلی در روز تعطیل

هنگامی که کودکی به زندگی شما اضافه می‌شود، دیگر خبری از تا ظهر خوابیدن و تنبلی در روزهای تعطیل نیست. پس در روزهای تعطیل تان را با نان تست و کتاب و تلویزیون بگذرانید.

بهترین کارها در دوران بارداری

۴) گرفتن عکس از شکم تان

می توانید از یک عکاس حرفه ای کمک بگیرید یا از همسرتان بخواهید یا خودتان آن را انجام دهید و از داشتن آن خاطرات زیبا تا آخر عمر خوشحال باشید. برخی زنان دوست دارند هر هفته از شکم خود عکس بگیرند و از آن ها کلاژ بسازند.

تفریحات زنان باردار

۵) مسافرت رفتن

در لیست آرزوهایتان کجا بوده است که برای سال ها دوست داشتید بروید؟ برای آخر هفته ای، یک مقصد نزدیک یا کمی دور با همسرتان برنامه ریزی کنید و بروید. البته قبلش حتما با پزشک خود مشورت کنید.

خوشحالی بارداری

۶) گذراندن یک شب با دوستان( دخترانه)

حتما نباید یک شب باشد. با دوستان خود برنامه بچینید که با هم باشید. اگر حال و حوصله بیرون رفتن ندارید، کمی چای و کاپ کیک آماده کنید و در حالیکه یاد دوران گذشته می کنید کنار هم خوش بگذرانید.

 

۷) گذراندن اوقات ارزشمندتان با همسرتان

زمانی که نوزادتان دنیا بیاید به اندازه کافی وقت برای دو نفره بودن نخواهید داشت. بنابراین هر هفته قرارهای بیرون رفتن بچینید و در کنار همسرتان اوقات خوشی بگذرانید.

اعمالی که زن باردار باید انجام دهد

۸) به خودتان برسید

به ناخن های خود برسید، ماساژ بگیرید، یا در خانه از ماسک صورت استفاده کنید. کارهایی انجام دهید که احساس خوب بهتان دست دهد. چون همانطور که قبلا هم گفتم در بارداری های بعدی وقت اضافه ای برای کارهای این چنینی نخواهید داشت.

کارهایی که در بارداری باید انجام داد

۹) پوشیدن بهترین لباس

خودتان را از پوشیدن لباس های کوتاه یا کمی باز به خاطر اینکه دارید مادر می شوید محروم نکنید. هر چیزی که خوشحال تان می کند بپوشید.

ثبت خاطرات بارداری

۱۰) شرکت در کلاس های قبل زایمان

شرکت در کلاس های قبل زایمان با همسرتان بهترین راهی است که بتوانید خاطر جمع شوید و در مورد زایمان و بارداری چیزهای بیشتری یاد بگیرید. همچنین با دیگر زوج های همانند خودتان آشنا می شوید و کسی چه می داند؟ شاید این آغاز یک رابطه دوستی با آن ها باشد.

اولین حاملگی

اکنون که می دانید در بارداری اول چه باید کنید، منتظر چه هستید؟ عجله کنید و بارداری خاطره انگیزی برای خود بسازید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید