تحقیق در مورد ویژگی های افراد بالغی که پیشرفته و موفق بوده و این موفقیت آنها را از دیگران متمایز می سازد، بسیار مورد توجه است. اما اگر شما پدر یا مادر هستید، ممکن است این چالش به شکل یک سوال کاملتر مطرح باشد : “برای اطمینان از اینکه بچه ها در زندگی موفق شوند، چه کاری باید انجام داد؟” در اینجا راهکارهایی از سوی محققان ارائه شده است :

۱- به آنها نگویید که آنها لزوماً چیزی که می خواهند، می توانند باشند.

براساس نظرسنجی از ۴۰۰ نوجوان که توسط سازمان تحقیقاتی بازار C + R انجام شده، آمریکایی های جوان علاقه مند به انجام کارهایی که در سال های آینده باید انجام شود، نیستند. در عوض، آنها به دنبال نوازندگی، ورزش قهرمانی و طراحی بازی های ویدئویی هستند، هرچند این نوع مشاغل تنها ۱ درصد از مشاغل آمریکایی را شامل می شود. در واقع، مشاغل مرتبط با مراقبت های بهداشتی و یا معاملات ساخت و ساز در دهه های آینده طلایی خواهند بود. پس چرا نباید آنها را به حرفه های پردرآمد و پرمخاطب سوق داد؟

 9 کاری که والدین فرزندان موفق انجام می دهند
9 کاری که والدین فرزندان موفق انجام می دهند

۲- شام را به عنوان یک خانواده بخورید.

به گفته یک سازمان غیر انتفاعی که در دانشگاه هاروارد فعالیت می کند، بچه هایی که تقریباً پنج روز در هفته با خانواده هایشان غذا می خورند، میزان کمی از نشانه های سوء مصرف مواد، روابط جنسی نامتعارف، چاقی و افسردگی را نشان می دهند. آنها همچنین دارای نمرات بهتر، واژگان کاربردی مناسب تر و عزت نفس بیشتری هستند.

۳- زمان استفاده از تکنولوژی را محدود کنید.

محققان دریافتند که مغز بچه های کوچک، زمانی که آنها از تبلت ها و گوشی های هوشمند، بیش از حد استفاده می کنند، می توانند دستخوش تغییرات نامطلوب و پایدار قرار گیرند. به طور خاص، توسعه توانایی های خاصی از جمله تمرکز و توجه، واژگان و مهارت های اجتماعی متوقف می شود. در واقع، آکادمی اطفال آمریکایی (AAP) می گوید کودکان زیر ۱۸ ماه به غیر از ویدئو چت، نباید هیچ وقت روی صفحه نمایش تمرکز داشته باشند.

برای کودکان دو تا پنج ساله، توصیه می شود زمان استفاده از صفحه نمایش را به یک ساعت در روز محدود کنید. برای بچه های بزرگتر، مسئله اینست که اطمینان حاصل شود رسانه ها مکانی برای خواب، ورزش و تعامل اجتماعی نیستند. AAP همچنین می گوید والدین باید میز شام، ماشین و اتاق های خواب بدون رسانه را ایجاد کنند.

۴- خارج از منزل کار کنید.

در خانم خانه بودن مطمئناً مزایای خانوادگی وجود دارد، اما محققان دانشکده بازرگانی هاروارد متوجه شده اند که وقتی مادران در خارج از منزل کار می کنند، دخترانشان نسبت به همسالانشان که مادرانی خانه دار دارند احتمال بیشتری دارند که خودشان کار کنند، نقش های نظارتی بر عهده بگیرند و پول بیشتری به دست آورند.

۵- بیرون از خانه آنها را به کار بگیرید.

جولی لیثکات هیمس، نویسنده کتاب “چگونگی ارتقاء بزرگسالان” و استادیار سابق تازه واردان دانشگاه استنفورد در یک گفتگوی TED 2015، به بررسی تحصیلات دانشگاه هاروارد میپردازد که نشان می دهد که شرکای بزرگترین موفقیتهای حرفه ای، به عنوان یک فرزند همواره کار می کرده اند .

۶- تقویت تحمل.

آزمایش کلاسیک Marshmallow از سال ۱۹۷۲ شامل قرار دادن یک شیرینی در مقابل یک کودک جوان بود، با این وعده که اگر او جلوی خودش را در خوردن، طی ۱۵ دقیقه ای که محقق از اتاق بیرون می رود، بگیرد، یک شیرینی دیگر نیز به او داده خواهد شد. مطالعات مستمر در طول این ۴۰ سال نشان داد که کودکان قادر به مقاومت در برابر وسوسه خوردن، به افرادی با مهارت های اجتماعی بهتر، نمرات بالاتر و میزان سوء مصرف مواد کمتر تبدیل شدند. آنها همچنین کمتر اسیر چاقی شدند و قادر به مقابله با استرس بودند. برای کمک به بچه ها این مهارت ها را ایجاد کنید، آنها را آموزش دهید تا عادت هایی را که باید به مرور تکمیل شوند، حتی اگر خودشان احساس نیاز نکنند، تمرین کنند.

جیمز کریستن، نویسنده و سخنران، که عادت افراد موفق را می آموزد، می نویسد : “کارکنان برتر هر زمینه مانند ورزشکاران، نوازندگان، مدیران اجرایی، هنرمندان و … بیشتر از همسالان خود، با محیط سازگار هستند. آنها بر خلاف بقیه که در مشکلات اسیر رخوت می شوند، مبارزه ای مداوم بین رخوت و انگیزه دارند.”

۷- برای آنها بخوانید.

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک دریافته اند که نوزادانی که والدین آنها برایشان کتاب خوانده اند، چهار سال قبل از شروع دوره ابتدایی زبان، سواد آموزی و مهارت های ابتدایی خواندن را داشته اند و بچه هایی که کتاب ها را دوست دارند وقتی کمی بزرگتر می شوند، ولو برای سرگرمی مطالعه دارند که این موضوع دارای مزایای خاص خودش است.

طبق تحقیق دکتر آلیس سالیوان، در مطالعه کوهورت انگلستان برای بررسی جنبه های مختلف ۱۷،۰۰۰ نفر در بریتانیا، بچه هایی که در سن ۵ تا ۱۰ سالگی یک بار یا بیشتر در هفته مطالعه داشتند، در ۱۶ سالگی مهارتهای عمومی تحصیلی بیشتری داشتند. به عبارت دیگر، خواندن برای لذت با پیشرفت فکری بیشتر در واژگان، املا و ریاضیات مرتبط بود.

 9 کاری که والدین فرزندان موفق انجام می دهند
9 کاری که والدین فرزندان موفق انجام می دهند

۸- آنها را تشویق به سفر کنید.

انجمن دانشجویان و مسافرین جوان (SYTA) تاثیرات مثبت زیر را تبیین می کند :
– میل به مسافرت بیشتر (۷۶٪)
– افزایش تحمل نسبت به سایر فرهنگ ها و قومیت ها (۷۴٪)
– افزایش تمایل به دانستن / یادگیری / کشف (۷۳٪)
– افزایش تمایل به غذاهای مختلف (۷۰٪)
– افزایش استقلال، عزت نفس و اعتماد به نفس (۶۹٪)
– کنجکاوی بیشتر فکری (۶۹٪)
– افزایش تحمل و احترام (۶۶٪)
– سازگاری و احساس بهتر (۶۶٪)
– بیرون رفتن بیشتر (۵۱٪)
– توصیف بهتر (۵۱٪)
– افزایش تمایل جهت اخذ پذیرش کالج (۴۲٪)

۹- اجازه دهید آنها شکست بخورند.

این یکی از بهترین چیزهایی است که والدین میتوانند انجام دهند. به گفته دکتر استفانی اولیری، یک روانشناس بالینی متخصص در روانشناسی عصب شناسی و نویسنده “پدر و مادر در دنیای واقعی: قوانین تغییر کرده اند” : شکست برای بچه ها در سطوح مختلف مفید است. اول، نارسایی تجربه کمک می کند تا کودک شما مهارت مقابله که قطعا در دنیای واقعی مورد نیاز است را یاد بگیرد. همچنین او را با تجربه زندگی مورد نیاز برای ارتباط با همسالان آشنا می کند.

به چالش کشیدن نیز، نیاز به کار سخت و تلاش های پایدار را نشان می دهد و همچنین نشان می دهد که این صفات حتی بدون دریافت پاداش نیز ارزشمند هستند. با گذشت زمان، کودکانانی که شکست خورده اند، انعطاف پذیرتر بوده و بیشتر مایل به انجام وظایف و فعالیت های دشوار هستند، زیرا آنها دیگر از شکست نمی ترسند. تمایل شما برای دیدن مبارزه کودکتان نشان می دهد که شما فکر می کنید که آنها توانایی انجام هر کار و اداره هر شرایط دشواری را دارند.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید