کیوان عبیدی آشتیانی کتاب «ویرجینیا گرگ می‌ شود» نوشته کیو مکلیر و تصویرگری ایزابل آرسنالت را برای کودکان گروه سنی «ب و ج» ترجمه کرده و توسط انتشارات فاطمی راهی بازار کتاب کرده است.

در این کتاب داستان دو خواهر به نام «ویرجینیا» و «ونسا» بیان می‌شود. یک روز که ونسا از خواب بیدار می‌شود می‌بیند که خواهرش ویرجینیا تبدیل به یک گرگ شده و زوزه می‌کشد و کارهای عجیب و غریبی انجام می دهد حتی با دوستانش هم بیرون نمی‌رود. ویرجینیا تلاش می‌کند به خواهر کمک کرده و حال او را خوب کند.

کتاب ویرجینیا گرگ می‌ شود راهی بازار شد
کتاب ویرجینیا گرگ می‌ شود راهی بازار شد

این کتاب با روایت حال روحی ویرجینیا و واکنش ونسا، احوال بد و خوب را نشان می‌دهد و هنر را به‌عنوان راه‌کار و راه فرار، پیش پای کودکان می‌گذارد.

در بخشی از کتاب «ویرجینیا گرگ می‌ شود» می‌خوانیم: «تمام خانه‌مان زیر و رو شد. همه چیز سروته شد. روشنایی کم شد. خوشحالی غم شد. هرکاری می‌شد کردم تا خوشحالش کنم. کلی خوراکی‌های خوشمزه بهش تعارف کردم. همه را بلعید. اما فایده نداشت. هیچ چیز خوشحالش نمی‌کرد. نه گربه، نه ویولنم، نه حتی شکلک درآوردن برای برادرمان توبی. پتویش را روی سرش کشید و گفت: «تنهایم بگذار.» بعد دیگر هیچ چیز نگفت به هیچ‌کس.»

ایزابل آرسنالت، تصویرگر کتاب و برنده جایزه ‌Governor General’s Literary Awards در سال ۲۰۱۲ است. این جایزه هرسال به تصویرگرانو نویسندگان کتاب‌های تخیلی اعطا می‌شود.

کیوان عبیدی آشتیانی سال‌هاست که در زمینه‌ بررسی ادبیات کودکان و نوجوانان با شورای کتاب کودک همکاری می‌کند. او ترجمه‌ ادبیات نوجوانان را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد و تاکنون جوایز متعددی مانند جایزه کتاب فصل، لوح افتخار شورای کتاب کودک و جایزه پروین اعتصامی را کسب کرده است. از این مترجم تاکنون ۳ کتاب توسط کتاب طوطی منتشر شده و کتاب «داستان لئو» نیز در دست انتشار است.

انتشارات فاطمی، کتاب «ویرجینیا گرگ می‌ شود» را در قالب ۳۲ صفحه با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت ۱۰۰ هزار ریال منتشر شد.