با نزدیک شدن جشن یلدا، فهرستی از کتاب شب یلدا برای کودکان را با هدف تشویق هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان به روی آوردن به کتابخوانی برای گروه‌های سنی مختلف منتشر شد.

جشن شب یلدا، یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است که ۳۰ آذرماه به مناسبت طولانی‌ترین شب سال برگزار می‌شود. فراموش نکنید هر جشن و مناسبت، فرصتی مناسب است تا به کودکان کتاب هدیه بدهید و آن‌ها را تشویق به خواندن کنید.

لیست کتاب های شب یلدا برای کودکان
لیست کتاب های شب یلدا برای کودکان

کتابک نیز با هدف تشویق کودکان به کتابخوانی، فهرستی از کتاب های مناسب جشن شب یلدا را منتشر می‌کند که به گونه‌ای متناسب با این جشن باستانی است. ویژگی‌های کتاب‌های این فهرست عبارت است از:

– معرفی کتاب‌هایی با موضوع ادبیات کهن با هدف آشناسازی هر چه بیشتر کودکان با ادبیات کهن که تقریبا تمامی گروه‌های سنی از آن لذت می‌برند؛

– معرفی کتاب‌ های پارچه‌ای و کتاب‌ هایی که امکان نمایش خلاق به عنوان فعالیت پس از بلندخوانی کتاب را برای کودک فراهم کند تا نه تنها کودک، بلکه سایر افراد خانواده نیز در فعالیت کتابخوانی کودک را همراهی کنند؛

– معرفی کتاب‌هایی که موضوع قصه‌گویی، خواندن یا کتاب در آن برجسته است.

گفتنی است تمامی کتاب‌های معرفی‌ شده در فهرست کتاب شب یلدا برای کودکان کتاب‌ های باکیفیتی هستند که پیش از این از سوی کارشناسان کتاب موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان و شورای کتاب کودک ارزیابی و تایید شده‌ اند.

لیست کتاب های شب یلدا برای کودکان
لیست کتاب های شب یلدا برای کودکان

فهرست پیشنهادی شب یلدا برای ۰-۲ سال

فهرست پیشنهادی شب یلدا برای ۳-۶ سال

فهرست پیشنهادی شب یلدا برای ۷-۹ سال

فهرست پیشنهادی سایت کتابک برای شب یلدا برای ۱۰-۱۲ سال

فهرست پیشنهادی شب یلدا برای ۱۳ سال به بالا

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

ما در سایت سرسره یک سری شعر و قصه براتون قرار دادیم امیدوارم لذت ببرید.