درباره کتاب خوشبختانه شیر: داستان خانواده‌ای است که مادر خانواده برای ارائه مقاله‌ای درباره مارمولک‌ها چند روزی به سفر می‌رود و مسئولیت خانه به پدر خانواده سپرده می‌شود. اما دقیقا صبح روز اول شیر تمام می‌شود و پدر مجبور می‌شود برای خریدن شیر از خانه خارج شود. مدت زمان زیادی می‌گذرد و پدر به خانه بازنمی‌گردد.

تا اینکه مشخص می‌شود در مسیر برگشت به خانه با بشقاب‌پرنده‌ای مواجه شده که پر از دزدان دریایی بوده است و دزدان دریایی او را می‌گیرند و ماجراهایی برایش رخ می‌دهد و پای بیگانه‌های سبز، پلیس بین کهکشانی، دزدهای دریایی، ایزدان خشمگین آتشفشان، قربانی کردن آدم‌ها و از همه مهمتر بالنی که در اختیار پروفسور استگ باهوش است، به داستان باز می‌شود.

این کتاب جز فهرست بیست و ششم لاک پشت پرنده بهترین کتاب های تابستان ۱۳۹۶ هست. 

معرفی کتاب خوشبختانه شیر
معرفی کتاب خوشبختانه شیر

نویسنده: نیل گیمن

تصویرگر: کریس ریدل

مترجم: فرزاد فربد

ناشر: پریان

گروه سنی: ۸ تا ۱۲ سال

۱۶۸ صفحه

قیمت: ۱۷۰۰۰ تومان

گزیده ای از کتاب
«باد تندی وزید و بالن با تکانی تند من را به هوا بلند کرد. بر فراز گدازه‌های جوشان. متاسفانه شیر را انداختم. چنان‌که باید محکم نگرفته بودمش. افتاد روی سر اسپلاد.

پروفسور استگ با دمش نردبان طنابی را کشید.
بهش گفت: «شیر از دست رفت.»
او هم تاییدکنان گفت: «اتفاق خوبی نیست. اما می‌دونم کجاست. افتاده روی سر اسپلاد، کنار آتشفشان.»
پروفسور استگ گفت: «ای وای! اون دیگه چیه؟» در برابر چشمانمان بالن دیگری درست مثل بالن ما بر فراز آتشفشان نمایان شد. مردی باعجله از نردبان طنابی پایین آمد. زمرد بزرگی را در جای چشم اسپیلاد گذاشت، شیر را از روی سر او برداشت. باعجله از نردبان بالا رفت و بالن ناپدید شد.»

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”17324″ name=”معرفی کتاب برنارد و خون آشام های دروغ گو”]