کودکان ۹ الی ۱۲ ماهه کودکان نوپا هستند. اکنون این کودکان از نوزادی خارج شده و توانایی های بیشتری نسبت به زمان نوزادی خود دارند.

شما می توانید با این کودکان کارها و بازی هایی انجام دهید که آنها را شاد کند و همچنین روی هوش آنها تاثیر گذار است .

با سرسره همراه باشید تا کارهای جذاب که با کودک نوپا می توان کرد را به شما آموزش دهیم :

  1. رقصیدن : موزیک های شاد را انتخاب کرده و شروع به رقصیدن با کودک خود کنید. او به شما نگاه می کند و دست ها و پاهای خود را تکان می دهد . این کار آنها را شاد و سرگرم می کند.
  2. خالی کردن سبد لباس : کودکان، در این سن علاقه زیادی به خالی کردن سبدهای پر از لباس یا اسباب بازی دارند. شما می توانید سبدی پر از لباس را در دسترس او قرار دهید تا او سبد را چندین بار خالی کرده و دو مرتبه پر کند. این کار برای او لذت بخش است.

    کارهای جذاب که با کودک نوپا می توان کرد
    کارهای جذاب که با کودک نوپا می توان کرد
  3. مسواک زدن دندان های ما : کودکان نوپا ، علاقه دارند که مسواک را به دست گرفته و دندان های بزرگ ترها را مسواک بزنند. اگر شما از یک مسواک شارژی استفاده کنید حتما لرزش مسواک برای آنها خیلی جذاب خواهد بود.
  4. صعود از پله ها : کودکان نوپا ، عاشق بالا رفتن از پله هستند. شما حتما باید آنها را همراهی کنید و مراقب کودکانتان باشید. زیرا بالا رفتن از پله ها به تنهایی برای آنها خطرناک است .
  5. بازی با بچه ها : کودکان نوپا، بازی کردن با بچه ها را دوست دارند و آنها را برای خودشان دوست و هم بازی می دانند. بهتر است شما خودتان نیز نظاره گر بازی آنها باشید تا مبادا مرتکب خطایی شوند.

برگرفته از toddlerapproved