هنرهای متنی مانند خوشنویسی، بسیار مورد توجه هستند و قرار دادن آنها در یک قاب چوبی ساده بسیار می تواند جالب توجه باشد. بیایید باهم و با استفاده از ابزارهایی ساده و راحت، قاب عکس چوبی بسازیم.

حتما تابحال ساختنی های جالبی که در سایت آموزش داده شده است را دیده اید. پیشنهاد می کنیم حتما به آموزش های ساختنی زیادی که در سایت هست، سر بزنید و آنها را هم امتحان کنید.

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم

برای اینکه یک قاب عکس چوبی بسازیم، تخته ۴ اینچی انتخاب مناسبی است. ما از قاب ۸ فوتی (هر فوت تقریباً ۳۰ سانتی متر) برای یک عکس با سایز ۱۶ × ۲۰ استفاده کردیم. هنگام برش قطعات خود، به یاد داشته باشید که سمت کوتاه (داخل) هر قاب باید حدود یک اینچ کوتاهتر از ارتفاع یا عرض چاپ شما باشد. برای این کار میتوانید گوشه ها را با زاویه ۴۵ به سمت داخل ببرید. برای چاپ ۱۶ × ۲۰، قطعاتی شبیه به این:

ابعاد دقیق آن مهم نیست؛ اما مهم است که هر دو قطعه طول بلندتر و کوتاه تر دقیقاً یکسان باشند. این کار اطمینان حاصل خواهد کرد که گوشه های قاب شما به طور کامل هم پوشانی کنند.

برای اتصال قطعات قاب، نیاز به چسب چوب و میز کار دارید. همچنین می توانید از یک سیم فلزی یا ابزارهای نگه دارنده قطعات چوب، برای تراز نگه داشتن قطعاتی که به هم وصل می کنید، مطابق شکل استفاده کنید.

اشیاء سنگین روی آن بگذارید تا اطمینان حاصل شود که تمام گوشه ها به هم چسبیده اند و طی چند ساعت خشک شده اند. این چیزی است که در پایان خواهید داشت:

می توانید آن را به سلیقه خودتان سنباده و رنگ هم بزنید.
ساده ترین راه برای ضمیمه یک چاپ یا عکس استفاده از فوم است.