هنرهای متنی مانند خوشنویسی، بسیار مورد توجه هستند و قرار دادن آنها در یک قاب چوبی ساده بسیار می تواند جالب توجه باشد. بیایید باهم و با استفاده از ابزارهایی ساده و راحت، قاب عکس چوبی بسازیم.

حتما تابحال ساختنی های جالبی که در سایت آموزش داده شده است را دیده اید. پیشنهاد می کنیم حتما به آموزش های ساختنی زیادی که در سایت هست، سر بزنید و آنها را هم امتحان کنید.

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم
برای اینکه یک قاب عکس چوبی بسازیم، تخته ۴ اینچی انتخاب مناسبی است. ما از قاب ۸ فوتی (هر فوت تقریباً ۳۰ سانتی متر) برای یک عکس با سایز ۱۶ × ۲۰ استفاده کردیم. هنگام برش قطعات خود، به یاد داشته باشید که سمت کوتاه (داخل) هر قاب باید حدود یک اینچ کوتاهتر از ارتفاع یا عرض چاپ شما باشد. برای این کار میتوانید گوشه ها را با زاویه ۴۵ به سمت داخل ببرید. برای چاپ ۱۶ × ۲۰، قطعاتی شبیه به این:

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم
ابعاد دقیق آن مهم نیست؛ اما مهم است که هر دو قطعه طول بلندتر و کوتاه تر دقیقاً یکسان باشند. این کار اطمینان حاصل خواهد کرد که گوشه های قاب شما به طور کامل هم پوشانی کنند.

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم
برای اتصال قطعات قاب، نیاز به چسب چوب و میز کار دارید. همچنین می توانید از یک سیم فلزی یا ابزارهای نگه دارنده قطعات چوب، برای تراز نگه داشتن قطعاتی که به هم وصل می کنید، مطابق شکل استفاده کنید.

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم
اشیاء سنگین روی آن بگذارید تا اطمینان حاصل شود که تمام گوشه ها به هم چسبیده اند و طی چند ساعت خشک شده اند. این چیزی است که در پایان خواهید داشت:

بیشتر بخوانید …  مادران برای از شیر گرفتن کودک این اصول را رعایت کنند

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم
می توانید آن را به سلیقه خودتان سنباده و رنگ هم بزنید.
ساده ترین راه برای ضمیمه یک چاپ یا عکس استفاده از فوم است.

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم

چگونه با اریگامی قایق کاغذی بسازیم

آموزش ساخت فیجت اسپینر

برگزاری کارگاه مادر و کودک در مهد کودک لوح سفید
۱
۲
۳

چگونه قاب عکس چوبی بسازیم