هشتمین مسابقه و نمایشگاه دوسالانه بین المللی نقاشی کودکان و نوجوانان
هشتمین مسابقه و نمایشگاه دوسالانه بین المللی نقاشی کودکان و نوجوانان

در سال ۱۳۹۵ به موضوع «آب»به عنوان یکی از جلوه های زیبایی و طراوت جهان هستی، اختصاص یافته است.

این مسابقه با موضوع «آب»و «آزاد» و با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان سراسر جهان با راه های صرفه جویی در مصرف آب و آشنایی با پیامدهای ناشی از وقوع بحران آب، از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

مساله آب در حال حاضر یکی از چالش های مهم و جدی در جهان است و امروزه عواملی از قبیل تغییر شرایط آب و هوایی، گسترش روزافزون جمعیت و استفاده نابهنجار و غیراصولی از منابع آبی، این نعمت حیات بخش را در خطر کاستی شدید قرار داده است.

برهمین اساس،« همه موجودات هستی (پرندگان، حیوانت، گیاهان و…) حق استفاده از آب را دارند»، «همه ما موجودات زنده در حفظ منابع آبی نقش داریم»، «من هم در مصرف درست آب مسئولم»، «درست استفاده کردن از آب را به یکدیگر یاد بدهیم» و «در هنگام گردش در طبیعت برای تمیز نگه داشتن آب چشمه ها و رودخانه ها تلاش کنیم» از جمله موضوع های این مسابقه بین المللی به شمار می رود.

فراخوان هشتمین مسابقه و نمایشگاه دوسالانه بین المللی نقاشی کودکان و نوجوانان تهران

بر اساس فراخوان منتشر شده به دو زبان فارسی و انگلیسی، شرکت کنندگان در چهار گروه سنی ۴ تا ۶ سال، ۷ تا ۹ سال، ۱۰ تا ۱۲ سال و ۱۳ تا ۱۶ سال می توانند آثار خود را با تکنیک آزاد (گواش، پاستل، آبرنگ، مدادرنگی، کلاژ، چاپ و…به جز کلاژ برجسته) به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

اندازه آثار باید دست کم ۲۱ در ۲۹ و در نهایت ۵۰ در ۷۰ باشد، از هر شرکت کننده تنها یک اثر پذیرفته می شود و روی آثار چیزی نباید نوشته شود و در عین حال آثار بدون قاب باشد و تکمیل فرم شناسنامه اثر به صورت خوانا نیز الزامی است.

کودکان ونوجوانان ایرانی تا اول مهر ماه ۹۵ و شرکت کنندگان خارجی تا ۱۵ مهرماه ۹۵ (۶ اکتبر ۲۰۱۶) فرصت دارند تا آثار خود را به نشانی ایران، تهران، خیابان دکتر فاطمی، خیابان حجاب، مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارسال کنند.