نقش توران میرهادی در آفرینش هنر کودکان

همایش آشنایی با نقش توران میرهادی در آفرینش هنر کودکان

زمان : چهارشنبه ۲۴ آذرماه

ساعت : ۱۶:۳۰ تا ۱۹:۳۰

مکان : دانشگاه تهران ، پردیس ادبیات و علوم انسانی ، تالار فردوسی

نشانی : میدان انقلاب ، خیابان انقلاب ، پردیس مرکزی دانشگاه تهران

همایش آشنایی با نقش توران میرهادی در آفرینش هنر کودکان به همراه رونمایی از فیلم مستند سرود زندگانی در دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می شود.

نوش آفرین انصاری ، زهره قائینی ، احمد رویایی ، محمد ابراهیم جعفری ، زهرا فرمانی ، محمد هدایی ، اکبر نیکان پور و آذین اقلیدس سخنرانان این برنامه خواهند بود. همچنین حافظ میرآفتابی ، اجرای پرفورمنس این برنامه را برعهده خواهد داشت.

توران میرهادی ، پیشکسوت ادبیات کودک و آموزش و پرورش ، ۱۸ آبان‌ماه امسال در سن ۸۹ سالگی براثر سکته مغزی درگذشت.

توران میرهادی ، یکی از بنیان گذاران شورای کتاب کودک و استاد پیشکسوت ادبیات کودک در ایران بود. او پیش از انقلاب به مدت ۲۵ سال سرپرست مدرسه تجربی فرهاد بود و از سال ۵۸ سرپرستی تدوین و تالیف « فرهنگنامه کودکان و نوجوانان » را برعهده داشت. فعالیت های او در طول بیش از ۵۰ سال ، دنیای ادبیات کودک و آموزش و پرورش در ایران را به سوی رشد و نوآوری هدایت کرد. شکل گیری بسیاری از نهادهای فعال در زمینه ادبیات کودکان ، آموزش و پرورش و حقوق کودکان در ایران تحت تاثیر کنش ها و  آموزش های شورای کتاب کودک امکان پذیر شد.

همچنین این شخصیت فرهنگی از سوی موسسه‌ پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان به عنوان نامزد دریافت جایزه « آسترید لیندگرن » سال ۲۰۱۷ انتخاب شده است.

بیشتر بخوانید …  پویش کتابخوانی تابستانی کودکان و نوجوانان آغاز شد

این مراسم با همکاری شورای کتاب کودک ، فرهنگ نامه کودک و نوجوان ، هنرستان هنرهای زیبای پسران ، مجله تندیس و گالری ویستا چهارشنبه ۲۴ آذرماه از ساعت ۱۶:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در دانشگاه تهران ، پردیس ادبیات و علوم انسانی ، تالار فردوسی برگزار خواهد شد.