آیا پس از صرف زمان کمی با فرزندتان احساس خستگی می کنید؟ این ایده ها برای برخورد با فرزندتان که انرژی شما را میگیرد و یک کودک بیش فعال است ، به شما کمک می کند.

ماجیک جانسون می گوید: اگر مردم اطراف شما ذهن های محدودی دارند ، اگر رویاهای آنها محدود به یک نقطه می شود ، اگر آن ها شما را پایین می کشند ، از دست آن ها رهایی یابید . افراد منفی می توانند خیلی سریع انرژی شما و رویاهایتان را بگیرند. هنگامی که این افراد منفی باف بچه های شما باشند، نمی توانید از دست آن ها خلاص شوید ، اما می توانید یاد بگیرید از خودتان محافظت کنید.

چگونه با کودک بیش فعال کنار بیاییم؟
چگونه با کودک بیش فعال کنار بیاییم؟

وقتی والدین سوال هایی درباره اینکه چگونه با کودک بیش فعال مقابله کنند پرسیدند من متوجه شدم که والدین آن ها در شرایط کاملا متفاوتی هستند.

سوال یکی از مادران: من یک کودک ۵ ساله دارم. چطوری از او دور باشم؟ او مرا مجبور می کند تمام وقت با او بازی کنم و این خیلی مرا خسته می کند. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام داده ام و میدانم که او بیشتر انتظارات یک کودک بیش فعال را دارد. او هیچ وقت به تنهایی خوشحال نیست و فکر می کند همه از او متنفر هستند.

برای کنار آمدن با کودکانی که انرژی شما را می گیرند راه حل ساده است:

یک بازی تنظیم کنید. کودک شما ممکن است سرسخت باشد اما شما هنوز هم پدر و مادر او هستید! یک برنامه زمانی را برای او تنظیم کنید : ۱۵ دقیقه برای با هم بودن ، ۱۵ دقیقه زمان بازی ، ۱۵ دقیقه برای میان وعده و غیره . اغلب بچه ها یک روال قابل پیش بینی دوست دارند. و شما به دانشی نیاز دارید که در ۱۵ دقیقه بتوانید یک استراحت داشته باشید. بازی هایی را پیدا کنید که نیاز به تمرکز دارد . برخی از بازی ها ، مانند عروسک بازی یا درس آپ (DRESS UP )، توجه و انرژی کودک را به هم متمرکز می کند .

اگر شما بچه ای دارید که بیش فعال است ، با او بازی ای را انجام دهید که توجه او را به سمت یک شیء پرت کند. بیرون بودن شما از آن فضا محیطی را ایجاد می کند تا انرژی او به سمت شیء دیگری سوق پیدا کند.

به کلاس هایی که برای والدین برگزار می شود بروید. برای کنار آمدن و مقابله با کودکانی که بیش فعال هستند ، احتیاج به دقیق سازی مهارت های والدینی است.

اکثر کلاس های والدین ، توصیه های عالی برای پدر مادران دارند تا بیاموزند چگونه با یک کودک سخت، مقابله کنند . منفعت این کلاس ها برای والدین این است که شما از والدین دیگری که دقیقا با همان چالش مواجه هستند هم کمک می گیرید . اگر هم فرزند شما از لحاظ روانشناسی نیازمند کمک باشد (برای مثال همیشه می گوید همه از او متنفرند ، که این بیش از حد دراماتیک است یا بیش از حد به چیزهای کوچک واکنش نشان می دهد)، مشاوره یا کمک درمانی توصیه می شود.

اگر شما به طور دائم تخلیه ی انرژی شوید، نمیتوانید پدر و مادر موثری باشید، و شما ممکن است مهارتهای مشاوره ای برای کمک به او نداشته باشید! مشاوره گرفتن برای کمک به فرزندتان ممکن است یک راه حل موثر مخصوصا در بلند مدت باشد.

سوال یکی از مادران: اگر کودک بیش فعال مان فرزند بالغی باشد، که در جای دیگری هم زندگی می کند چه کار باید کرد؟ من یک مادر تنها هستم و در عین حال کاملا صادق و رک و راست میگویم که از تماس های تلفنی ، مواجه شدن ها، و کنار آمدن با فرزند ۳۲ ساله ام خسته شده ام. این نکته راهم در نظر داشته باشید فرزند شما در این سن باید با بیش فعالی خود وبرنامه های تنظیم خلق برای خودش آشنا شده باشد بنابراین میتوانید از او بخواهید تمرین رفتاری مناسب برای آرامش خودش و شما آموزش ببیند.

مشخص کنید چه مدت زمان طول می کشد تا پس از یک بازدید حالتان بهتر شود و بر طبق آن برای تلفن ها و ملاقات هایتان برنامه ریزی کنید. به این ترتیب، اگر انرژی شما پس از یک هفته ی بدون تماس بر می گردد، بعد از آن به خودتان دو یا سه هفته استراحت بین این ملاقات ها بدهید. اجازه دهید تلفن زنگ بزند. چه کسی می گوید شما لازم هست هر بار که تلفن زنگ میزند پاسخ دهید؟ اگر فرزند بالغ شما یک بیش فعال باشد یا نه ، شما حق این را دارید که به تلفن پاسخ ندهید . همچنین می توانید زمانی که آماده هستید، تماس بگیرید.

برنامه ای برای شارژ مجدد خود پس از یک بازدید یا تماس داشته باشید . محدودیت های زمانی را در تماس های تلفنی و یا بازدید های خود تنظیم کنید و به آن پایبند باشید ! پس از تماس با این فرزندان ، چیزی مثبت که شما را شاد کند انجام دهید . یک نمایش تلویزیونی خنده دار، یوگا، یا صحبت با بهترین دوست تان.