متخصصان اطفال در یک مطالعه جدید هشدار دادند که افزایش تجویز و مصرف آنتی بیوتیک برای نوزادان ، خطر بروز چاقی دوران کودکی را در آنها افزایش می‌دهد.

نتایج یکسری آزمایش‌های جدید تایید می‌کند نوزادانی که از زمان تولد تا ۵ ماهگی تحت درمان با آنتی بیوتیک قرار می‌گیرند تا رسیدن به سن سه ماهگی، ۲۲ درصد بیشتر مستعد ابتلا به چاقی دوران کودکی هستند .

عوارض مصرف آنتی بیوتیک برای نوزادان
عوارض مصرف آنتی بیوتیک برای نوزادان

این متخصصان همچنین تاکید کردند که این خطر دقیقا به سن مصرف آنتی‌ بیوتیک‌ ها بستگی دارد به این معنی که اگر بعد از ۵ ماهگی یعنی از سن ۶ ماهگی تا ۱۴ماهگی به نوزاد آنتی‌ بیوتیک داده شود، خطر افزایش وزن دوران کودکی تشدید نمی‌ شود و رابطه مذکور فقط از بدو تولد تا ۵ ماه اول زندگی، صدق می‌کند.

آیا آلودگی هوا بر جنین و نوزاد تاثیر می گذارد؟

شاید یکی از آسیب پذیرترین مراحل زندگی، زمان بین لقاح و تولد است که در طی آن محیط زیست ممکن بخوانید ملزومات نوزاد در زمستان چیست؟ زمستان است. همانطور که سیاره ما زمین، از خورشید دورتر شده و فصل سرد سال را رقم می زند، والدین بخوانید ۱ ۲ ۳ … ۲۹ بعدی این یافته نشان می‌دشهد که ۵ ماه نخست زندگی مرحله‌ای خاص برای افزایش آسیب‌ پذیری در نتیجه مصرف آنتی بیوتیک ها است. متخصصان دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک با مطالعه روی ۱۱ هزار و ۵۰۰ کودک متولد شده در انگلیس بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۲ میلادی به این نتایج دست یافته و حاصل مطالعات خود را در مجله بین‌ المللی چاقی منتشر کرده‌اند.