مجموعه انیمیشن «ماشا و خرسه» از جمله جذاب ترین کارتون های در حال پخش در سراسر دنیا است. این انیمیشن که ساخت کشور روسیه است، این روزها در ایران هم با دوبله رسمی و به طور گسترده در قالب شبکه نمایش خانگی توزیع شده و در دسترس خانواده ها قرار دارد. این مجموعه را «اولگ کوزُوکُو» بر عهده دارد و یک دختر ۱۶ ساله روسیه ای ساکن مسکو هم به نام «آلینا کوکوشکینا» به شخصیت دوست داشتنی ماشا، جان بخشیده و به جای او صحبت کرده است.

گفتگو با آلینا کوکوشکینا صداپیشه مشهور روسیه ای
گفتگو با آلینا کوکوشکینا صداپیشه مشهور روسیه ای

کوکوشکینا به واسطه این شخصیت امروز در روسیه و حتی کشورهای دیگر بسیار شناخته شده است، از طریق صفحه شخصی اش در یکی از شبکه های مجازی ارتباط گرفت و با توجه به طرفدارانی که این مجموعه در ایران دارد و حتی عروسک های آن هم تولید شده است، چند پرسش را برای او ارسال کردیم.

آنچه در ادامه می خوانید متن پرسش ها و پاسخ های کوکوشکینا است.

خانم کوکوشکینا از زندگی خودتان و چگونگی پیوستن به مجموعه «ماشا و خرسه» و خلق شدن این شخصیت با صدای شما برای ما بنویسید.

من متولد ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۱ در شهر مسکو هستم و با مادرم زندگی می کنم، پروژه ماشا و خرسه در سال ۲۰۰۸ کلید خورد (Animaccord Animation Studio) از من دعوت به همکاری کرد و فصل اول آن همزمان با ژانویه سال ۲۰۰۹ برای نخستین بار از شبکه Russia1 پخش شد. در واقع من خیلی سن کمتری از الان داشتم که به جای ماشا صحبت کردم. فصل سوم این انیمیشن با فاصله ۷ ساله در سال ۲۰۱۵ ساخته شد.

گفتگو با آلینا کوکوشکینا صداپیشه مشهور روسیه ای
گفتگو با آلینا کوکوشکینا صداپیشه مشهور روسیه ای

می دانید چقدر این انیمیشن در دیگر کشورها مورد استقبال قرار گرفته است؟

تا آنجا که من می دانم به ۲۵ زبان ترجمه شده است و در بیشتر از ۱۰۰ کشور هم پخش شده است و در سایت هایی مانند یوتیوپ هم بالای ۳۰۰ میلیون بار تماشا شده است.

در ایران سه فصل از انیمیشن ماشا و خرسه را مردم تماشا کرده اند، آیا این مجموعه به پایان رسیده است؟

خیر تمام نشده است و تا آنجا که من می دانم ۲۳ اپیزود دیگر هم دارد ساخته می شود و در سال آینده پخش می شود.

گفتگو با آلینا کوکوشکینا صداپیشه مشهور روسیه ای
گفتگو با آلینا کوکوشکینا صداپیشه مشهور روسیه ای

ماشا از نظر شما چگونه دختری است؟

ماشا کودکی سه ساله است که بسیار شیطان و (hyperactive) بیش فعال است ، او دنیای خاص و عجیب و غریب خودش را دارد، من نمی توانستم به جای او خوب بخندم و در فصل اول مادرم در کنار من خنده های ماشا را صداگذاری کرد و در قسمت های بعدی پدر و مادر ماشا هم قرار است اضافه شوند. شخصیت ماشا یک پارادوکس هم دارد با آنچه بزرگسالان انجام می دهند.

چرا شخصیت خرس برای این انیمیشن انتخاب شده است؟

اینجا روسیه است و خرس معناهای خوبی دارد، خرس نماد قدرت است و در داستان های روسیه ای شخصیت باسابقه ای است. خرسی که در برنامه های کودک ماشا و خرسه می بینید یک خرس بازنشسته سیرک است که در طول پخش به دوران کودکی این خرس هم اشاره می شود.