تصمیم دارید بچه ‌دار شوید. تبریک می‌گویم، اما قبل از اقدام بهتر است این مطلب را بخوانید. قبلا ۱۳ مورد از نکات قبل از بارداری را برایتان بیان کردیم؛ امروز قصد داریم به ۵ مورد دیگر بپردازیم که باید به آنها توجه کنید تا برای بارداری بدون مشکل آماده شوید.

۵ نکته مهم قبل از بارداری، حتما بخوانید
۵ نکته مهم قبل از بارداری، حتما بخوانید

۱-مسافرت بروید

آیا همیشه دوست داشتید به کشوری گرمسیری مسافرت کنید! پس قبل از بارداری برنامه‌ریزی کنید تا به آرزوی تان برسید. زیرا رفتن به برخی کشورها در طول بارداری ممنوع است و مجبورید واکسن تزریق کنید که چندان به صلاح نیست. بعد از بچه‌دار شدن هم دست و پای تان بسته است و امکان برنامه ریزی برای سفر پیش نمی‌آید. اگر خانم ها باردار به فکر سفرهای هوایی هستند باید بدانند که حتماً باید با پزشک متخصص خود مشورت کنند.

۲-خانه‌ تان را رنگ کنید

اگر قصد دارید خانه‌تان را رنگ کنید، حتماً این کار را قبل از بارداری انجام دهید. رنگ‌ها حاوی سمومی هستند که می‌توانند در دوران بارداری بر رشد جنین اثر منفی بگذارند. یک توصیه بهتر! از رنگ‌های طبیعی و آکولوژیک استفاده کنید که عاری از سموم هستند.

۳-سری به زایشگاه‌ ها بزنید

فکر نکنید هنوز خیلی زود است. سری به بیمارستان‌ها و مراکز زایمان بزنید و پزشک خوب و مجربی انتخاب کنید تا از همین امروز تحت نظر او باشید. مشاوره قبل از بارداری لازم و ضروری است. آزمایشات لازم را انجام دهید و مصرف اسید فولیک را آغاز کنید و حتماً از پزشک تان بپرسید چه زمان باید روش پیشگیری از بارداری‌ تان را قطع کنید.

۴-برآوردی از هزینه‌ها داشته باشید

گرچه این کار از نظر بسیاری از افراد صحیح نیست، اما بد نیست برآوردی از هزینه زایمان و چند ماه نخست تولد نوزادتان داشته باشید. هزینه لباس بارداری، هزینه عمل سزارین یا زایمان طبیعی، هزینه پوشاک نوزاد و در صورت نیاز هزینه پرستار یا مهد. بد نیست زمانی اقدام به بارداری کنید که حداقل پس اندازی داشته باشید و بتوانید از عهده هزینه‌های احتمالی برآیید.

۵-قید حیوانات خانگی ‌تان را بزنید

در دوران بارداری ابتلا به برخی بیماری‌ها مثل “توکسوپلاسموز” برای جنین خطرناک است. این بیماری به‌ویژه از طریق مدفوع گربه منتقل می‌شود. اگر می‌ خواهید باردار شوید، حیوان خانگی به خصوص گربه‌تان را به شخص دیگری بسپارید یا از همسرتان بخواهید به او رسیدگی کند. به هیچ عنوان نباید با مدفوع حیوان تماس داشته باشید.