دبیرخانه ساماندهی منابع آموزشی و تربیتی فهرست ۲۸۵ اثر مناسب از نظر این مرکز را منتشر کرد که در میان آن ۱۹ اثر از انتشارات به‌نشر به چشم می‌خورد.

در جدیدترین فهرست دبیرخانه سامان دهی منابع آموزشی و تربیتی مشخصات ۲۸۵ عنوان کتاب آموزشی و تربیتی جدید که از سوی این مرکز مناسب شناخته شده است، اعلام شد.

فهرست ۲۸۵ عنوان کتاب آموزشی و تربیتی مناسب منتشر شد
فهرست ۲۸۵ عنوان کتاب آموزشی و تربیتی مناسب منتشر شد

تعداد ۱۹ عنوان کتاب از انتشارات آستان قدس رضوی در میان کلیه کتاب‌های معرفی شده در جدیدترین فهرست سامان‌دهی منابع آموزشی و تربیتی کشوری در رده‌های سنی مختلف که دی ماه ۹۵ منتشر شده، قرار گرفته است، کتاب‌های معرفی شده در این فهرست، مورد تأیید سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی است و استانداردهای یک کتاب آموزشی و تربیتی مناسب را دارند.

این فهرست در ۵ گروه اصلی شامل کتاب‌های مناسب دی ماه ۱۳۹۵ برای دوره پیش‌دبستانی، دوره ابتدایی، دوره اول متوسطه، دوره دوم متوسطه و همچنین برای دوره فنی و حرفه‌ای و کاردانش انتخاب شده‌اند.

کتاب‌های منتخب «به نشر» نیز در این لیست در دو محور کتاب‌های مناسب برای دوره اول متوسطه در زمینه علوم تجربی و کتاب‌های مناسب برای دوره ابتدایی در زمینه داستان و برای مجموعه کتاب های ۶ جلدی «زیر میکروسکوپ»، ۶ جلد از مجموعه «لاله‌های نوجوان» و۴ جلدی «پسر کوچولویی به نام غوره» و ۳جلد از مجموعه «یک نفر تو را دوست دارد»، قرار گرفته است.

مجموعه کتاب ۶ جلدی «زیر میکروسکوپ» که توسط انتشارات آستان قدس رضوی و در قطع رحلی کوچک به چاپ رسیده، با عناوین «در غذای شما»، «در اقیانوس»، «در بدن شما»، «در حیاط»، «در خانه» و همچنین «در رودها، دریاچه‌ها و آبگیرها» در گروه علوم تجربی کتاب‌های مناسب دی ماه ۱۳۹۵ برای دوره اول متوسطه و همچنین ابتدایی معرفی شده است.

در این باره بخوانید  هجدهمین دوره کارگاه آشنایی با ادبیات کودکان و ترویج خواندن و نقش کتابدار

همچنین کتاب‌های «امام‌علی(ع)»،«امام‌حسین(ع)» و «امام‌سجاد(ع)» از مجموعه «یک نفر تو را دوست دارد» نوشته علی باباجانی در قطع وزیری و همچنین ۶ جلد از مجموعه «لاله‌های نوجوان» نوشته محمدحسین صلواتیان در قطع خشتی شامل عناوین «من بازوبند سعید هستم»، «من برگ عبور مرحمت هستم»، «من روز تولد امیر هستم»، «من کلاه کاسکت مجید هستم»، «من مشق شب محمود هستم» و «من نامه مهدی هستم» نیز در بخش داستان کتاب‌های مناسب دی ماه ۱۳۹۵ برای دوره ابتدایی از «به نشر» در این فهرست قرار دارند.

همچنین مجموعه ۴ جلدی «پسر کوچولویی به نام غوره» نوشته مجید راستی در قطع خشتی با عناوین «اسباب‌بازی‌ها می‌خواستند بخوابند»، «اولین بار که خودم غذا خوردم»، «اولین بار که راه رفتم» و «شبی که من به دنیا آمدم» نیز در این فهرست قرار گرفته اند.

در این فهرست ۱۰۴ عنوان کتاب مناسب برای دوره ابتدایی، ۵۷ عنوان کتاب مناسب برای دوره اول متوسطه، ۴۹ عنوان کتاب مناسب برای دوره دوم متوسطه، و ۳۸ عنوان کتاب مناسب برای دوره پیش‌دبستانی و ۳۷ عنوان کتاب مناسب برای دوره فنی و حرفه‌ای و کاردانش معرفی شده است.

علاقه‌مندان به تهیه این مجموعه کتاب‌ها و همچنین مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www.behnashr.com و یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند.