سرلاک برنج یک غذای محبوب برای خیلی از نوزادان است و میتواند با آب و شیر مادر یک ترکیبی از نیازهای کوچک و بزرگ کودک ایجاد کند. اما باید از عوارض سرلاک برنج هم آگاه باشیم. متخصصان اطفال آکادمی آمریکا توصیه می کنند که کودکان باید شیر مادر را تا سال اول تولد دریافت کنند.

پدر مادرها باید آگاه باشند که غلات برنج می تواند اثرات جانبی برای بعضی نوزادان داشته باشد، اگر هر سوال یا نگرانی هنگام دادن غذاهای جامد به کودک خود دارید با متخصص اطفال کودک خود مشورت کنید .

عوارض سرلاک برنج چیست؟
عوارض سرلاک برنج چیست؟

عوارض سرلاک برنج

آیا سرلاک ضرر دارد؟ در این جا به عوارض سرلاک برنجی اشاره می کنیم:

تنفس

کودکانی با رفلاکس شدید به خوراکی های غنی که به فرمولاسیون سرلاک برنج افزوده می شود نیاز دارند. در این موارد متخصص اطفال ممکن است که به شما پیشنهاد دهد که چگونه ترکیبات مختلف را به سرلاک بیفزایید تا به یک فرمول صحیح برسید. دکتر آلن گرین (Dr Alen Green.com) توضیح می دهد که، بعضی نوزادان با اضافه کردن غلات برنج به شیشه شیرشان ممکن است مشکلاتی برای شش هایش به وجود بیاید و این ترکیبات از سمت معده به شش ها برگردد. خیلی از نوزادان تعادل در تغذیه شان ندارند. این باعث می شود که خیلی سریع رفلاکس به سمت شش برگردد.

یبوست

غلات برنج می تواند برای نوزاد باعث یبوست شود. دکتر باب سی یرز توضیح می هد ( Dr Sears.com) دستگاه گوارش یک نوزاد برای فرایند فرمولاسیون شیر مادر از لحظه ی تولد سازگاری دارد، اما وقتی غلات برنج استفاده می شود کودک شما از یک رژیم آسان به سمت یک رژیمی که هضم آن دشوار است سوق داده می شود.

این باعث درد و سختی هنگام دفع مدفوع می شود حتی خیلی از نوزادان برای جلوگیری از درد تلاش می کنند تا از حرکات روده ای خودداری کنند. دکتر سی یرز می گوید: اگر این اتفاق افتاد از غذاهایی مثل پوره ی هلو ، آلو و سبزیجات سبز استفاده کنند. حتی او می گوید که غلات برنج اصلا در رژیم کودک نباشد.

آلرژی ها

همانند هر غذا یا دارویی بعضی کودکان به غلات برنج آلرژی دارند. اگر چه برنج غذایی نیست که ریسک بالایی از آلرژی همانند غذاهای دیگر مثل گندم و لبنیات داشته باشد. افرادی که نزدیک مزرعه ی برنج زندگی می کنند آلرژی به گرده ی خاصه برنج دارند. بعضی کودکان ممکن است آلرژی به افزودنی های دیگر غلات برنج مثل سویا ، لبنیات یا نشاسته ی ذرت داشته باشند. علائم آلرژی شامل اسهال، تب، سرفه، یا آبریزش بینی است.

ملاحظات قابل توجه

بعضی از دوستان خوب و اعضای خانواده، بر اساس داستان های قدیمی به پدر و مادرها می گویند که اضافه کردن غذای کمکی برنج به شیشه شیر های کودکان باعث می شود تا خواب بیشتری داشته باشند. این اطلاعات اصلا صحیح نیست و توسط پزشکان آکادمی آمریکا و موسسه ی ملی سلامت توصیه نمی شود. دادن غلات به کودک قبل از این که کودک آماده باشد باعث مشکلات زیادی می شود. اگر حس می کنید که شیر مادر کم است با یک مشاور تغذیه مشورت کنید یا برای ارزیابی کودک با یک متخصص اطفال صحبت کنید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید