مرحله استانی بیستمین جشنواره بین‌ المللی قصه‌ گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با رقابت ۲۲ قصه‌ گو در شیراز آغاز شد.

این مرحله از جشنواره که در ۴ بخش قصه‌ گویان آزاد، مربیان، اعضا و پدر بزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها برگزار می‌شود صبح روز چهارشنبه ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۶ طی آیینی رسمی آغاز شد.

رقابت راویان قصه در کانون پرورش فکری فارس آغاز شد
در مرحله استانی این جشنواره پس از داوری ۲۳۷ قصه‌ در مرحله حوزه ای،۲۳ قصه‌گو در بخش مربیان، ۵ قصه‌گو دربخش اعضا، ۵ قصه‌گو در بخش آزاد و ۳ پدربزرگ و مادربزرگ به مرحله استانی این رویداد فرهنگی راه یافتند.

رقابت راویان قصه در کانون پرورش فکری فارس آغاز شد
رقابت راویان قصه در کانون پرورش فکری فارس آغاز شد

در همین راستا،۱۰ برگزیده این مرحله شامل ۶ قصه‌ گوی کانونی و آزاد، ۲ قصه گوی نوجوان، یک پدربزرگ‌ یا مادربزرگ قصه گو و یک مربی قصه‌گوی بخش رضوی برای حضور در مرحله منطقه‌ای به دبیرخانه جشنواره بین‌ المللی قصه‌گویی در تهران معرفی خواهند شد.

بر اساس این گزارش، در صبح اولین روز از بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی بخش استانی، سکینه کارگر فرد، راهله کنعانی، آرزو حقیقی، زینب یعقوبی، سمیه افشاری، سمیه یزدان بخش، اعظم ایزدی، مریم رحمانیان و معصومه پناهی به ترتیب از مراکز فرهنگی هنری: شماره ۱جهرم، آباده، نی ریز، اقلید، شماره ۱ داراب، شماره ۶ شیراز، شماره ۱ شیراز، شماره ۲ جهرم و رستم به قصه گویی می پردازند.

این جشنواره در بعد از ظهر روز ۱۹ مهرماه با قصه گویی سمیه آورند از مرکز فرهنگی هنری صدرا، شاداب تابنده از مرکز فرهنگی هنری مرودشت، صدراله ممویی، زهرا ایزدی و انسیه السادات جلالی به ترتیب از مراکز فرهنگی هنری نورآباد، خرامه و نی ریز قصه های خود را روایت می کنند. در عصر اولین روز از بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون فارس همچنین قصه های الهه ناسوتی و نرگس عرفانی نیا، از مرکز فرهنگی هنری صدرا، طیبه ثمن و مرکز جمالی از مرکز فرهنگی هنری فسا، زینب غلامی، مریم حسن لی، ندا یوسفی و زهرا حاتم جهرمی را از مراکز فرهنگی هنری: مهر، شماره ۲ شیراز، بوانات و شماره ۲ جهرم روایت خواهد شد.

بیستمین جشنواره قصه گویی بخش استانی صبح فردا با قصه گویی رکسانا زارعی و فاطمه انصاری و مریم نوح پیشه از مرکز فرهنگی هنری خرامه، بهاره خدری از مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ شیراز و محمد مهدی نبوی از مرکز فرهنگی هنری کازرون، ۵ عضو نوجوان کانون فارس به استقبال آیین پایانی این جشنواره می رود تا با معرفی برگزیدگان راه یافته به مرحله منطقه ای که آبان یا آذر ۱۳۹۶ در اصفهان برگزار می شود به کار خود خاتمه دهد.

مرحله استانی بیستمین جشنواره بین المللی قصه گویی روزهای ۱۹ و ۲۰ مهرماه در مجتمع فرهنگی هنری اداره کل کانون فارس برگزار می شود.