شاید برای خیلی از مادرانه سوال باشد که “آیا خوردن انبه در بارداری اشکالی ندارد؟”. در این مطلب به طور کامل به  این سوال پاسخ می دهیم.

طبق نظر سازمان غذا و دارو، خوردن انبه و دیگر میوه ها در بارداری بی ضرر است. البته شما باید با پزشک خود در مورد غذاهایی که باید و نباید در بارداری بخورید مشورت کنید.

زمانی که باردار هستید، غذاهای زیادی هستند که باید از خوردن آن ها امتناع بورزید. شما باید در خوردن غذاهایی مثل پنیرهای نرم، شیرینی هایی با خمیر خام، ماهی خام، و غذاهای دیگری که مستعد داشتن باکتری هستند تجدید نظر کنید، اما خوردن میوه و سبزیجات در بارداری مشکلی ندارد.

مضرات انبه در بارداری

بسیار اهمیت دارد که مطمئن باشید لوازم آشپزخانه و سطوح پخت و پز شما کاملا تمیز باشد تا مانع از انتشار باکتری شود. قبل بریدن انبه مطمئن شوید که آن را زیر آب خوب بشورید. سپس، آن را با یک پارچه تمیز یا دستمال کاغذی خشک کنید تا باکتری ای رویش نماند.

نه تنها خوردن انبه در بارداری مشکلی ندارد بلکه این میوه سرشار از مواد مغذی ای است که برای شما سودمند است. یک فنجان انبه، سرشار از فولات است که یک ویتامین کلیدی پیش از تولد است. مصرف کافی فولات قبل و حین بارداری ممکن است به کاهش خطر داشتن بچه ای با نقص های مغزی نخاعی کمک کند.

یک فنجان انبه علاوه بر فراهم کردن ۲۰ درصد از فولات روزانه، ۱۰۰ درصد ویتامین C، ۳۵ درصد ویتامین A، ۱۲ درصد فیبر روزانه، ۱۰ درصد ویتامین B6، ۱۰ درصد از مس روزانه بدنتان را تامین می کند. با تمام این ویتامین ها و مواد مغذی نه گفتن به انبه سخت می شود.

اکنون اطلاعات زیادی در مورد انبه دارید. اگر تمایل به خوردن انبه دارید، تنها چیزی که باید در موردش فکر کنید این است که این میوه را به بستنی یا سالاد خودتان بیفزایید.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید