نخستین دوره جشنواره مسابقه «ایران من» با محوریت اتحاد، امنیت و آرامش ویژه کودکان ۵ تا ۱۲ سال به همت موسسه کودکان هوشمند، برگزار می‌شود.

تبیین اوضاع کشور برای کودکان و برشمردن اهمیت آرامش و امنیت حاکم بر کشور از اهداف این جشنواره عنوان شده است.

فراخوان نخستین دوره جشنواره مسابقه «ایران من» ویژه کودکان ۵ تا ۱۲ سال
فراخوان نخستین دوره جشنواره مسابقه «ایران من» ویژه کودکان ۵ تا ۱۲ سال

در اطلاعیه روابط عمومی مسابقه ایران من آمده است: «امروز محیط پیرامون میهن ما ایران سرشار از آشوب و ناامنی و جنگ است اما کشور عزیزمان از آرامش و امنیت مثال زدنی حتی در مقایسه با کشورهای پیشرفته جهان برخوردار است که دوست و دشمن به آن معترفند، این جشنواره بر آن است تا با توجه به اهمیت موضوع اتحاد، امنیت و آرامش ایران غیورمان، کودکان سراسر کشور را با این مقوله آشنا کند تا آنها هم سهمی هرچند کوچک در این جشن ملی ایفا کنند».

این رویداد فرهنگی و هنری در سه حوزه عکس، نقاشی و متن ادبی برگزار و به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا می‌شود.

علاقمندان به شرکت در این جشنواره تا پایان مهر ماه ۱۳۹۶ فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اینترنتی www.festival.iranskids.com مراجعه کرده یا از طریق شبکه تلگرام به نشانی festival_sk@ آثار خود را برای دبیرخانه جشنواره کودکان هوشمند ارسال کنند.

جوایز نخستین دوره مسابقه «ایران من» به ترتیب به نفر اول یک میلیون تومان جایزه نقدی و تندیس جشنواره، نفر دوم هفتصد هزار تومان به همراه تندیس جشنواره و نفر سوم پانصد هزار تومان و تندیس جشنواره است.