تولد یک کودک می تواند یک تجربه شگفت انگیز باشد. همه ما می دانیم که حاملگی در عین این که می تواند زنان را قدرتمند کند، می تواند واقعاً دشوار و دردناک باشد. با این حال، مواردی در مورد زایمان وجود دارد که از اتاق زایمان در بیمارستان به شما منتقل نخواهد شد.
در زیر ۶ مورد دور از ذهن که در حین زایمان رخ می دهد ذکر شده است:

۶ نکته از تولد که نمی دانید
۶ نکته از تولد که نمی دانید

۱- خارج شدن گازهای معده

بله، درست خواندید. متاثر از فشار فرزندتان در رحم شما، اتفاقات دیگری نیز می تواند رخ دهد. این برای زنان معمولاً ایجاد شرم می کند، اما، در داخل اتاق زایمان، این یک عمل معمول است و بدون حس خجالت باید با آن برخورد کنید. پرستار به احتمال زیاد برای چنین اتفاقی از قبل آماده است و لوازم لازم نظافت را در اختیار دارد.

شاید خواندن چنین چیزهایی قبل از زایمان برایتان ناخوشایند باشد، اما بعداً و در طول پروسه، خواهید فهمید که درباره اینگونه موارد نباید نگران باشید، چیزهای بسیار مهمتری برای فکر کردن وجود دارد.

۲- ابتدا یک کودک، سپس یک جفت

یک نوزاد تنها نیمی از آن چیزی است که در پروسه زایمان از بدن زن خارج می شود. پزشکتان احتمالاً به شما توضیح داده است که پیوند و ارتباط شما با فرزندتان در واقع با چیزی موسوم به “جفت” برقرار است که این نیز باید از واژن خارج شود.

لحظه ای که فکر می کنید کودک شما در حال تولد است، یک پرستار را می بینید که سعی می کند چیز دیگری را از بدن شما بیرون بکشد. بدتر از آن، اینکه بعضی از پرستاران به روده ضربه می زنند تا مطمئن شوند جفت به صورت کامل و یک تکه بیرون می آید، درحالیکه به راحتی با کشیدن و با کمی اعمال نیرو نیز جدا می شود.

۶ نکته از تولد که نمی دانید
۶ نکته از تولد که نمی دانید

۳- خلاص شدن از شر مخاطهای داخلی

قبل از این که این نکته را بخوانید، اطمینان حاصل کنید که یک کیسه استفراغ همراه دارید. تخلیه این ناخالصیها در حین فرآیند حاملگی نقش بسیار حیاتی دارد. به منظور محافظت کودک از باکتری هایی که از طریق رحم وارد شده است، یک مخاط مانع ایجاد می شود که “Mucus Plug” نام دارد.

در طول پروسه، رحم شما باز شده و این مخاط از بدن خارج می شود.

۴- اپیزیوتومی (شرمگاهی)

تولد یک کودک از دور یک صحنه زیبا است. واقعیت این است که هیچ گل یا آهنگ خنده داری که شما در فیلمها می بینید، در اتاق زایمان وجود ندارد. در حقیقت، اگر یک کلمه برای توصیف آن وجود داشته باشد، ترس است. گاهی اوقات پزشک ممکن است نیاز به باز کردن مجرای طبیعی به صورت دستی داشته باشد تا نوزاد بتواند از آن بیرون بیاید. زمانی که ابزارها در واژن این کار را انجام می دهد، مانند یک فیلم ترسناک خون به همه جا پخش می شود و این چیزی است که ما آن را اپیزیوتومی می نامیم. این می تواند یک صحنه معمولی در هنگام زایمان باشد.

۶ نکته از تولد که نمی دانید
۶ نکته از تولد که نمی دانید

۵- کودک

کودک شما در زمان زایمان شبیه تصورتان نیست و این به این دلیل است که آنها توسط مایعات داخل بدن شما مرطوب نگهداشته می شوند. علاوه بر این، سر آنها ممکن است تا حدی شبیه به مخروط باشد زیرا جمجمه آنها طوری شکل می گیرد تا آنها بتوانند از مجرای طبیعی بدن شما بیرون بیایند. شما اصلاً نباید بترسید، زیرا کودک شما به تدریج بهتر خواهد شد.

۶- باد های غیر ارادی

هنگامی که بیهوشی موضعی گرفته اید، نیمه پایین بدن خود را احساس نکرده و کنترلی روی آن ندارید. این به این معنی است که شما در زمان فرآیند تولد احتمال خارج شدن باد غیر ارادی را دارید!

صادقانه، با بدن تحت درمان و در معرض درد شدید، احتمالاً هیچ راهی برای از بین بردن شرایط درد به جز تحمل تا زمان تمام شدن وجود ندارد.