تمرین هایی برای قوی تر شدن کودکان زیر شش ماه

تمرین هایی برای قوی تر شدن کودکان زیر شش ماه

معمولا نوزاد را پس از گذشت ۴۰ روز از تولد او دیگر نوزاد صدا نمی زنند. زیرا او بزرگ تر و تبدیل به یک کودک شده است و اکنون او نیاز به کمی فعالیت بدنی دارد.

زیرا فعالیت بدنی برای کودکان زیر شش ماه که هنوز توانایی راه رفتن یا خزیدن را ندارند بسیارمفید یا بهتر است بگوییم واجب است. شما می توانید به کودک خود فعالیت ها و تمرین های بدنی خاصی را آموزش دهید که این کار علاوه بر داشتن تاثیر مفید روی رشد کودکِ شما، باعث قوی تر شدن او نیز می شود.

با سرسره همراه باشید تا چهار مورد از تمرین هایی برای قوی تر شدن کودکان زیر شش ماه را به شما ارائه دهیم :

خوابیدن کودک به روی شکم :

کودکان زیر شش ماه اکثر ساعات  بیداری خود را به پشت یا به پهلو دراز کشیده و بازی می کنند ولی شما می توانید حداقل روزی ۲۰ دقیقه کودک را به روی شکم بخوابانید و با او بازی کنید. یا جلوی او اسباب بازی قرار دهید تا تلاش کند بخزد و خود را به سمت اسباب بازی ها بکشد. این کار باعث تقویت عضلات گردن ، بازو ، شانه ، پشت و معده کودک می شود.

دراز و نشست :

دست خود را پشت کمر کودک قرار دهید و روزی چند مرتبه برای او حرکت دراز و نشست را به طورخیلی آرام انجام دهید. همچنین دست های او را از آرنج خم کنید و صاف کنید و کمی کشش دهید. سپس این کار را برای پاها از قسمت زانوها انجام دهید. پاها را خم و صاف کنید و کمی کشش دهید. این کار باعث تقویت عضلات شانه ها ، دست ها و پاها و همچنین باعث انعطاف پذیری شکم می شود.

بیشتر بخوانید …  نیاز به کلسیم در بارداری چقدر است؟

دوچرخه :

پاهای کودک را به آرامی به حالت حرکت دوچرخه زدن بازی دهید و هر بار ۳ تا ۵ حرکت انجام دهید و سپس به او استراحت بدهید ، این کار باعث تقویت عضلات پاها ، باسن ، زانو و شکم می شود و همچنین این فعالیت انعطاف پذیری پاهای کودک را زیاد می کند.

وزنه برداری :

اسباب بازی های کودک را مقابل او قرار دهید و اورا تشویق به بلند کردن آن ها کنید. البته لازم به ذکر است که این کار را کودکان بالای ۳ ماه می توانند انجام دهند. با چندین اسباب بازی مختلف تنوع ایجاد کنید که این کار باعث بهبود عملکرد و هماهنگی دست و چشم و همچنین باعث تقویت عضلات شانه ، بازو و دست می شود.

درآخر مقاله باید متذکر شویم که تمام این تمرین هایی برای قوی تر شدن کودکان را باید با احتیاط و به اندازه انجام دهید تا مشکلی برای کودک دلبندتان بوجود نیاید.

برگرفته از : parents