عملا تمام ورزش‌ها به ورزش‌کارانی نیاز دارند که میزان مشخصی استقامت و نیروی بدنی داشته باشند. در ورزش هایی مثل فوتبال، بسکتبال و بیسبال لازم است که شما به این سو و آن سو بدوید و در زمین ورزشی حضور داشته باشید. ورزشکاری که در ۱۰ دقیقه اول بازی انرژی خود را از دست می‌دهد، احتمالا توانایی انجام این بازی را ندارد.

خوشبختانه قدرت، استقامت و توانایی بدنی همه چیزهایی هستند که شما می‌توانید آن ها را در بدن خود بوجود آورید. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که شما می‌توانید بیشتر بازی کنید و احساس خستگی نکنید. اگر یک کودک ۵ یا ۶ ساله دارید که در ورزش‌های رقابتی شرکت می‌کند و متوجه می‌شوید که به راحتی خسته می‌شوند، ممکن است نیاز باشد به آن‌ها کمک کنید، تا استقامت و قدرت بدنی خوبی بدست آورند. با این حال، قبل از هر چیز، آن‌ها را نزد یک پزشک اطفال ببرید تا توانایی جسمانی آنها را بررسی کند و مطمئن شوید که دلیل اینکه آنها براحتی خسته می شوند تنها عدم تمرین کافی است نه چیز دیگری. برخی از کودکان ممکن است از کمبود های غذایی رنج ببرند و یا عوامل دیگری در بازی وجود داشته باشد که برای آنها ایجاد مشکل می کند.

چگونه رشد مهارت های ورزشی پایه را به کودکان آموزش دهیم
چگونه رشد مهارت های ورزشی پایه را به کودکان آموزش دهیم

زمانی که پزشک کودک شما نظر موافق اش را به شما اعلام می کند، می‌توانید به آن‌ها در ایجاد استقامت کمک کنید. در زیر برخی روش‌ها آورده شده‌است که می‌توانید کودک خود را تشویق کنید که استقامت و قدرت بدنی خود را بدون این که احساس کنند به ورزش و تمرینات اضافی نیاز دارند، افزایش دهد :

فعالیت های هوازی

از آنجا که اکثر ورزش‌ها به دویدن زیاد نیاز دارند، دویدن یکی از بهترین تمرین ها برای افزایش استقامت بدن است. خوبی دویدن این است که می‌توانید به آن‌ها ملحق شوید. به دنبال دویدن در اطراف محله خود باشید و حتی ممکن است بخواهید سگ خود را با خود برای دویدن ببرید. آهسته شروع کنید. با یک دویدن ۱۵ دقیقه‌ای شروع کنید و آن را تا ۳۰ دقیقه ادامه دهید. مسیر دویدن را با تغییر دادن به مسیرهای مختلف و دیدن مناظر مختلف جذاب کنید. در نهایت ممکن است بخواهید دویدن را با یک مسابقه به خانه تمام کنید.

تمرینات را طولانی تر و سخت تر کنید

بازی‌های ویدیویی رقصی وجود دارند که تفریحی به نظر می رسند، اما در واقعیت می‌تواند تمرین ورزشی شما را به طور کامل انجام دهد. در حقیقت بسیاری از بزرگسالان از این بازی‌های رقص برای کاهش وزن و تناسب اندام استفاده می‌کنند. برای شما و فرزندتان، این یک راه هوشمندانه برای فعال کردن و ایجاد استقامت است. و چون شما حرکات رقص را دنبال می‌کنید، هماهنگی و چالاکی خود را نیز گسترش خواهید داد .

فرزندتان را به پارک های پارکو و ترامپولین (پارک هایی که ابزارهایی برای آکروبات بازی و حرکات پرشی دارند) ببرید. این مکان‌ها سرگرم‌کننده هستند اما به طرز شگفت آوری به این نیاز دارند که شما استقامت و قدرت بدنی زیادی داشته باشید. هر چه بیشتر با کودکان خود بازی کنید، بیشتر به آن‌ها کمک می‌کنید تا توانایی خود در رقابت را تقویت کنند .

تمرینات دایره ای

تمرینات دایره ای (تمرینات دایره ای تمرینات سنگینی هستند که شامل چندین ایستگاه هستند که بصورت دایره ای چیده شده اند و در هر ایستگاه ابزارهای مختلفی برای ورزش وجود دارد) باید برای بچه‌های بزرگ‌تر یا نوجوانانی که مشتاق بهبود مهارت‌های ورزشی خود هستند، انجام شوند. تمرینات دایره ای، می‌تواند برای کودکان خردسال سخت و دشوار باشند. این نوع تمرینات کودک شما را از یک تمرین به تمرین بعدی با وقفه‌های کوتاه میان هر فعالیت، خواهد برد. در اینجا برخی از تمرین‌هایی که می‌توانید در تمرینات دایره ای خود، بکار ببرید، آورده شده‌است:

  • نشستن و بلند شدن
  • دویدن های با مانع
  • نشستن به حالت اسکوات
  • بلند شدن
  • پریدن از موانع
  • حرکات لانگز
  • پریدن پروانه ای

تمام این تمرین‌ها، کودک شما را وادار به تمرینات سختی می‌کند تا استقامتش را افزایش دهد. تمرینات را با حرکات آهسته شروع کنید و آن‌ها را تشویق کنید تا زمانی که آماده شدند، سطح تمرینات را بالا ببرند. کودکان بزرگ‌تر که مصمم به بهبود مهارت های ورزشی خود هستند، بدون هیچ مشکلی می توانند تمرینات دایره ای را انجام دهند.

زمانی که به استقامت و قدرت بدنی می‌رسد، همیشه بهتر است که سطح علاقه کودک خود را در این ورزش ارزیابی کنید. برخی ممکن است تمرینات استقامتی را خیلی سخت و شدید ببینند و این ممکن است باعث شود که آن‌ها از ورزش کردن عصبانی شوند. به عنوان والد، این به شما بستگی دارد که به روش‌های خلاقانه تمریناتی را برای کودک خود در نظر بگیرید که بتواند بصورت مداوم بدون اینکه آنها را نسبت به ورزش کردن موضع بگیرند، باعث افزایش استقامت و قدرت بدنی کودک شما شوند.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید