درباره کتاب وسلی آباد: وسلی پسربچه‌ ای ۸-۷ ساله است که از نظر فکری با بچه‌ های هم‌ سن و سال خود وجه مشترکی ندارد. او تابع مد نیست و سرش به کار خودش گرم است اما این موضوع نگرانی والدینش را دربردارد. وسلی در تابستان در باغچه‌ ی خانه گل‌ کاری و باغبانی می‌ کند، اما نه گیاهانی معمول مثل گوجه فرنگی و کلم که سایر همسایه‌ ها می‌‌ کارند.

در باغچه‌ ی او گیاهانی خاص و ناشناخته جوانه می‌ زنند و میوه هایی به بار می‌ نشینند. کم‌ کم بچه‌ های دیگر نیز کنجکاو می‌ شوند و به وسلی در رسیدگی به آن گیاهان کمک می‌ کنند. او حتی موفق به تهیه‌ ی روغنی از آن گیاهان می‌ شود که به عنوان ضدآفتاب می‌ فروشد. وسلی می‌ تواند با خلاقیت فکری خود هم به ایده‌ آل‌ هایش تحقق بخشد و هم بچه‌ های دیگر را همراه خود سازد و از شر مسخره کردن‌ های آن ها خلاص شود.

این داستان به موضوع خلاقیت، دگراندیشی و روی آوردن به زندگی طبیعی می‌ پردازد و اعتماد به نفس وسلی می‌ تواند به مخاطب جرئت ببخشد تا گامی در جهت استقلال خود بردارد. کتاب با صحنه پردازی‌ های مناسب و زبان روان، احترام به طبیعت و استفاده‌ ی بهینه از آن را نیز مطرح می‌ کند و مخاطب را به پیگیری داستان می‌ کشاند.

مشخصات کتاب وسلی آباد

معرفی کتاب وسلی آباد
معرفی کتاب وسلی آباد

موضوع: داستان/مهارت های اجتماعی

نویسنده: پل فلیش من

مترجمان: پدرام میهن‌پور-نسرین وکیلی

گروه سنی: ۷ تا ۱۲ سال

ناشر: میچکا

قیمت: ۸۰۰۰ تومان

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید