درباره مجموعه کتاب نجات ارداس: این مجموعه‌ کتاب درباره‌ رشادت و دلاوری است. این مجموعه به آن بخش از شجاعت و دلاوری انسان‌ ها می‌ پردازد که ارتباط مستقیمی با غریزه و انگیزه‌ های آنی و طبیعی وجود آنها دارد.

نویسنده برای هر کدام از شخصیت‌ های داستان، حیوانی درونی انتخاب کرده است که برای نجات سرزمین ارداس، با احضار آن حیوان به جنگ با دشمن سرزمینش می‌ رود. درواقع حیوان درون هر کدام از چهار شخصیت اصلی در کنار صاحب خود قرار گرفته و انسان و حیوان با مشارکت و هماوردی و هم گامی با یکدیگر به جنگ با دشمن اصلی سرزمین ارداس می‌ روند.

در این سرزمین، بچه‌ ها وقتی به سن ۱۱ سالگی می رسند شهدی را می نوشند و طی فرایندی کمی جادویی و اسرارآمیز حیوان درون‌ شان را احضار می‌ کنند. «میلین»، «ابک»، «کانر» و «رولان» که هر کدام در یک بخش از ارداس زندگی می کنند، در مراسم نوشیدن شهد و بعد از شناخت حیوان درون‌ شان، توسط شنل‌ سبزها انتخاب می شوند.

معرفی کتاب وحشی های رام
معرفی کتاب وحشی های رام

جلد اول کتاب وحشی‌ های رام: داستانی مهیج و ماجراجویانه‌ است از نبرد چهار نوجوان با نیروهای مختلف پلید و شیطانی. در این کتاب از نوجوانان پرسیده می‌ شود که: «حیوان درون شما چیست؟ خرس؟ پلنگ؟ عقاب…؟ یا شایدم یه اَبــَر حیوان! در دنیای ارداس، همه‌ آدم‌ ها یه حیوان درون دارن که همیشه و همه‌ جا کنارشونه.

 

معرفی کتاب تسخیر شده
معرفی کتاب تسخیر شده

جلد دوم کتاب تسخیر شدهدر این کتاب بچه‌ هایی که حیوان درون‌ شان احضار شده یک ماموریت خطیر در پیش دارند: نجات ارداس از دست «بلعنده». بلعنده دشمن قدیمی ارداس است که دوباره قدرت گرفته و می خواهد ارداس را نابود کند. بچه‌ ها آماده می شوند تا با بلعنده مبارزه کنند و یاد می‌ گیرند که حیوان درونشان در این راه چه کمک‌ هایی می تواند به آنها بکند. نبرد تنگاتنگ چهار نوجوان با نیروهای مختلف پلید و شیطانی.

معرفی کتاب پیوندهای خونی
معرفی کتاب پیوندهای خونی

 

جلد سوم پیوندهای خونی: در این کتاب نیز ماجراجویی‌ ها همچنان ادامه دارد! این‌ بار «میلین» قرار است با اتفاقاتی که تجربه می‌ کند حسابی خوانندگان را شگفت‌ زده‌ کند! از ترک کردن شنل‌ سبزها برای کمک به پدرش گرفته، تا دوباره برگشتنش پیش شنل‌ سبزها برای پیدا کردن سومین طلسم و نجات ارداس! همچنین در نبود «میلین»، اتفاق‌ هایی برای بچه‌ ها و شنل‌ سبزها افتاده و جنگی در راه است.

 

معرفی کتاب آتش و یخ
معرفی کتاب آتش و یخ

 

جلد چهارم آتش و یخ: اتفاق‌ های عجیبی در گوشه‌ یخ‌ زده‌ دنیا درحال رخ‌ دادن است. کانِر، اَبِک، میلین و رولان برای بازداشتن مهاجمان بی‌ رحم، راه‌های پرپیچ‌ و خم اِرداس را زیر پا گذاشته‌ اند. تنها چهار نفر از آن‌ ها که از قدرت حیوان درونشان برخوردارند، می‌ توانند سلطه‌ای شیطانی را شکست دهند. قهرمانان هنگام دنبال‌ کردن ردی در سرمای شمال، به دهکده‌ ساکتی می‌ رسند که در آن هیچ‌ چیز آن‌طور که به‌ نظر می‌ رسد نیست. کشف حقیقت در آنجا که به‌ طرز فریبنده‌ ای زیباست، آسان نخواهد بود و گروه تا همین حالا هم به‌ قدر کافی زمان از دست‌ داده‌ است. مهاجمان درست پشت‌ سرشان هستند.

معرفی کتاب خیانت بزرگ
معرفی کتاب خیانت بزرگ

جلد پنجم خیانت بزرگ: کانر، اَبِک، میلین و رولان برای پیدا‌ کردن طلسم‌ های قدرتمند به سرتاسر دنیا سفر کرده‌ اند تا آن‌ ها به دست دشمن نیفتند. در طول سفرشان به نظر می‌ رسید کسی آن‌ ها را دنبال می‌ کند و هر لحظه جایشان را می‌ داند. حالا دلیلش را فهمیده‌ اند: خائنی بین آن‌ هاست و قبل از به اتمام رسیدن این مأموریت، دام کُشنده‌ ای در انتظارشان است.

 

معرفی کتاب جنگ های نفس گیر
معرفی کتاب جنگ های نفس گیر

جلد ششم جنگ‌ های نفس‌ گیر: در این کتاب، به فرمانروایی پرداخته می‌ شود که فرمانروایی آن به دیگر فرمانروایان اِرداس شباهتی ندارد نام او کابارو، شیر بزرگ است. او بر امپراتوری حیوانات سلطه دارد و با حرص بسیار از طلسم طلایی‌ اش محافظت می‌ کند؛ تا‌کنون هیچ انسانی پا به قلمرو این اَبَرجانور نگذاشته است. سفر به بیشه‌زار او ناممکن است. کانر، اَبِک، میلین و رولان قبلاً با هم به ناممکن‌ های بسیاری دست یافته‌ اند، اما اکنون این تیم از هم پاشیده و آن‌ ها به دلیل خیانتی ویران‌ گر از هم جدا شده‌ اند.

معرفی کتاب درخت ابدی
معرفی کتاب درخت ابدی

جلد هفتم درخت ابدی: کانِر، اَبِک، میلین و رولان پیش از اینکه پی ببرند هر کدامشان یک حیوان درون دارند، بچه‌ هایی معمولی بودند. حیوانات دانا و قدرتمند درون آن‌ ها، برایشان هدیه‌ های فوق‌ العاده و البته مسئولیت‌ های افسانه‌ ای به ارمغان می‌ آورند. این چهار نفر، سراسر اِرداس را زیر پا گذاشته‌ اند و سعی کرده‌ اند جلوی افراد بی‌رحم را بگیرند. آن‌ ها در کنار هم خندیده‌ اند، جنگیده‌ اند، در نبردهای زیادی پیروز شده‌ اند و برخی از دوستانشان را هم از دست داده‌ اند؛ بعضی از آن‌ ها حتی خودشان را هم گم کرده‌ اند. حالا که این سفر رو به اتمام است، باید به مکانی بروند که در زمان گم شده‌ و با دشمنی قدیمی بجنگند که از زندانش گریخته. آن‌ ها تنها یک شانس برای شکست او دارند؛ در غیر این صورت تمام دنیا از بین خواهد رفت.

نجات ارداس تاکنون موفق به جوایز مهمی شده و از جمله کتاب‌ هایی است که نشریه نیویورک تایمز آن را مورد توجه و حمایت قرار داده و برای خواندن توصیه کرده است.

این مجموعه کتاب جز فهرست بیست و پنجم لاک پشت پرنده بهترین کتاب های بهار ۱۳۹۶ هست. 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”10674″ name=”معرفی مجموعه کتاب ماهی چاق گنده‌ ی من که زامبی شد”]

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید