درباره کتاب شهری که راه افتاد: داستان تصویری شهری است روی تپه،‌ پر از ماشین و ساختمان و آدم. شهر یک روز شروع می‌ کند به تکان خوردن. اول یک تکان، بعد دو تکان و بعد آنقدر تکان تکان می‌ خورد که مردم فکر می‌ کنند زلزله آمده.

از خانه‌ ها می‌ ریزند بیرون و با ترس و نگرانی به اطراف‌ شان نگاه می‌ کنند. اما نه ساختمانی خراب می‌ شود و نه تکان‌ های شهر تمام می‌ شود. مردم با خودشان فکر می‌ کنند چه زلزله عجیبی! اما از آن عجیب‌ تر شهر ناگهان راه می‌ افتد. آرام آرام می‌ خزد و جلو می‌ رود. مردم باز هم حسابی می‌ ترسند. اما کم کم توی کوچه‌ ها و خیابان‌ ها جمع می‌ شوند و می‌ نشیند به تماشا. شهر از کنار درخت‌ ها، گندم‌زارها و دشت‌ های گل می‌ گذرد و می‌ رود و می‌ رود تا می‌ رسد تا به دریا. تعدادی از مردم شهر از خودشان می‌ پرسند آخر چه خبر شده؟ چطور ممکن است که شهر راه بیافتد و تا کنار دریا بیاید. اصلا چرا دریا؟ چرا جای دیگری نرفته؟ آنقدر دور و بر شهرشان می‌ گردند تا بالاخره می‌ فهمند ماجرا از چه قرار است.

کتاب «شهری که راه افتاد» دومین کتاب از مجموعه قصه‌ های تصویری انتشارات چکه است که در سال ۹۴ چاپ و موفق به دریافت ۵ نشان لاک پشت پرنده شده است.

مشخصات کتاب شهری که راه افتاد

معرفی کتاب شهری که راه افتاد
معرفی کتاب شهری که راه افتاد

نویسنده: کبری بابایی

تصویرگر: محیا طلوع کیان

گروه سنی: ۳ تا ۶ سال

ناشر: چکه

سال نشر: ۱۳۹۴

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید