درباره کتاب شلی ، گوسفند پشمالو: شلی‌ گوسفنده یک روز به مادرش گفت:«من هم دوست دارم پشم‌ هایم را کوتاه کنم.» مادرش گفت: «هنوز زود است، با کمی صبر کنی تا پشم‌ هایت بلندتر شوند.» شلی‌ گوسفنده راه‌ افتاد تا دنیا را بگردد. او یک موش کوچولو دید که از سرما می‌ لرزید. موش گفت: «می‌ توانی کمی از پشمت را به من بدهی؟» شلی گفت: «نه، باید پشم‌ هایم بلندتر شوند.»

شلی یک آهو را دید. آهو گفت: «چه پشم‌ های قشنگی داری، پشم‌ های تو فر هستند. می توانی کمی از پشم‌ هایت به من بدهی.» شلی گفت که باید صبر کند و هنوز زود است.
شلی فهمیده بود که پشم‌ های خیلی زیبایی دارد، برای همین خیلی احساس غرور می‌ کرد. پشم‌ های شلی هر روز بلندتر می‌ شدند و حتی جلوی چشم‌ هایش را هم نگرفته بودند و از گرما هی عرق می‌ کرد. تا اینکه یک روز به همین دلیل با یک درخت تصادف کرد و…

مشخصات کتاب شلی ، گوسفند پشمالو

معرفی کتاب شلی ، گوسفند پشمالو
معرفی کتاب شلی ، گوسفند پشمالو

موضوع: داستان/اشتراک‌ گذاری

نویسنده: کنیستر

مترجم: حسام سبحانی-ماندانا نارنجیها

گروه سنی: ۴ تا ۷ سال

ناشر: میچکا

چاپ سوم: ۹۶

۳۲ صفحه

قیمت: ۱۰۵۰۰ تومان

نکاتی برای بزرگترها

۱- در این کتاب بچه‌ها می‌ آموزند که می‌ توانند خیلی چیزها را با دیگران به اشتراک بگذارند و حتی از داشته‌ های خود استفاده بهتری کنند.
۲- در پایان این کتاب، مراحل تبدیل پشم گوسفند به کاموا و نخ به صورت تصویری و مرحله‌ ای توضیح داده شده است که هم به شناخت بیشتر کودک از گوسفند کمک کرده و هم آموزه‌ های جدیدی را فرا می‌ گیرد.
۳- این کتاب دارای یک CD انیمیشنی از متن کتاب هم هست که به پنج زبان از جمله فارسی دوبله شده است.
۴- این کتاب برگزیده فهرست لاک‌پشت پرنده است.

[irp posts=”12473″ name=”معرفی کتاب من شگفت انگیزترین جانور دریا هستم”]