درباره کتاب شاهزاده خانم زشت و دلقک دانا: در روزگار قدیم که فکر و ذکر همه ی شاهزاده خانم ها زیبایی بود، در سرزمین خیالی “دم پختک” شاهزاده خانمی به دنیا می آید به نام “رز” که بسیار زشت است. او در آرزوی زیبا شدن و ازدواج با شاهزاده ی سرزمین سبزیجات به یک پری مهربان و نیروی جادویی اش متوسل می شود. پادشاه، پدر رز، مردی نادان است که از هر چه خرد و خردمند بود بیزار است و خردمندان را از کشورش بیرون می کند. اما دلقک دربار که مردی خردمند و قدرتمند است با ترفندی خود را در دل پادشاه جا کند تا بتواند خردورزی را به کشور باز گرداند.

پری مهربان شاهزاده خانم را زیبا می کند اما او از اینکه مجبور به ازدواج با شاهزاده ی سرزمین سبزیجات است ناراحت است. زیرا شاهزاده او را درک نمی کند و تنها به ظاهر زیبای او توجه دارد. رز تصمیم می گیرد با کمک دلقک دانا و پری مهربان دوباره به شکل اول برگردد و خودش باشد. او با دلقک ازدواج می کند و هر دو پادشاه را متقاعد می کنند به خردوزی توجه کند و مدرسه ی خردمندان را در کشور راه اندازی کند.

کتاب با کارکرد تربیتی دارد و در رشد اجتماعی خواننده موثر است. داستان برنده ی جایزه ی کریستوفر و برگزیده ی کتابخانه ی مونیخ ( وایت ریونز ) در سال ۲۰۰۳ است.

مشخصات کتاب شاهزاده خانم زشت و دلقک دانا

معرفی کتاب شاهزاده خانم زشت و دلقک دانا
معرفی کتاب شاهزاده خانم زشت و دلقک دانا

نویسنده: مارگرت گری

مترجم: کتایون خلیلی

گروه سنی: ۱۳ سال به بالا

ناشر: نشر نی

۱۶۸ صفحه

سال نشر: ۱۳۸۹

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید