درباره کتاب تخم مرغ ها: تخم‌مرغ‌ها داستان همراهی دیوید و پریم رز است. دیوید پسربچه است و پریم رز دختری نوجوان. دیوید تازه مادرش را از دست داده و پریم رز سال‌ هاست پدرش را ندیده است. آن‌ ها به هم می‌ رسند و قهر و آشتی و جنگ و صلح‌ های طولانی بینشان شکل می‌ گیرد. داستانی تأثیرگذار با حس‌ های ماندگار و شخصیت‌ های به‌ یادماندنی.

نویسنده به‌ خصوص با خلق شخصیت پریم رز و جان یخچالی بر ماندگاری کتابش افزوده است. دختری پر شروشور اما اندوهگین که راه‌ های جالبی برای کنار آمدن با کمبودهایش دارد. مادر او فالگیر است. او نقطه‌ ی مقابل دیوید است که پسربچه‌ ای آرام است و با مادربزرگش زندگی می‌ کند. آنها گاه با هم خواهر و برادر می‌ شوند و گاه پریم رز نقش مادر دیوید را ایفا می‌ کند. جان یخچالی مردی مسن است که این دو نفر به او پناه می‌ برند. او تنها زندگی می‌ کند و راهنما و حامی آنهاست. در خانه‌ اش، تلویزیون می‌ بینند، همدیگر را کتک می‌ زنند و با هم دنبال کرم می‌ گردند تا پول دربیاورند.

روابط انسانی در کتاب تخم‌ مرغ‌ ها مثل دنیای واقعی بالا و پایین دارد و پر از عشق و نفرت‌ های تیز و عمیق است. دیوید با مادربزرگش، پریم رز با مادرش، دیوید با پدرش، پریم رز با دیوید هر کدام فراز و فرودهایی را تجربه می‌ کنند. آنچه در آخر کتاب مهم است بازگشتن بچه‌ ها به خانه است و روابطی که پس از دورانی سخت و طوفانی به تعادل می‌ رسند.

مشخصات کتاب تخم مرغ ها

معرفی کتاب تخم مرغ ها
معرفی کتاب تخم مرغ ها

نویسنده: جری اسپینلی

مترجم: فریده اشرفی

گروه سنی: ۱۳ سال به بالا

ناشر: ایران بان

سال نشر: ۱۳۹۳

قیمت: ۱۱۰۰۰ تومان

 

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

بیشتر بخوانید: معرفی کتاب ماهی بی قرار

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید