درباره کتاب آشپزخانه‌ خانم گیلاس: شامل دو داستان مصور از سیلویا پلات نویسنده‌ بزرگ است که برای کودکان نوشته است و مفاهیم و ارزش‌های زندگی را آموزش می‌ دهد.

در داستان «این یک کت و شلوار معمولی نیست» کودکان می‌ آموزند قدردان داشته‌ هایشان باشند. آنها با مفاهیمی چون احترام متقابل، دوست‌ داشتن، تلاش برای رسیدن به خواسته‌ ها و لذت بردن از داشته‌ها آشنا می‌ شوند. مکس، شخصیت دوست‌ داشتی داستان همیشه آرزوی داشتن یک کت و شلوار را دارد، کت و شلواری که بتواند همه جا آن را استفاده کند. کشمکش او برای دستیابی به این کت و شلوار نقطه اوج داستان است چون اندیشه‌ ای برخلاف برادران بزرگتر دارد و همین او را از برادرانش متمایز می‌ کند.

در داستان دوم، « آشپزخانه‌ خانم گیلاس »، کودکان با تفاوت‌ های فردی یکدیگر آشنا می‌ شوند و این که نباید برای داشته‌ های دیگری غبطه خورد زیرا هر کس توان انجام کاری را دارد به این مفهوم که هر کس برای کاری ساخته شده است.

در این داستان تمام اهالی آشپزخانه تصمیم می‌ گیرند جای خود را عوض کنند و هر کس کار دیگری را انجام دهد اما در پایان همه متوجه می‌شوند کاری که از پس از انجام آن برمی‌آیند از همه‌ کارها لذت‌بخش‌تر است و انجام ندادن کاری که در نگاه نخست پیش‌پاافتاده به نظر می‌آید می‌تواند همه چیز را به هم بریزد. کودکان در این داستان با همکاری و کار گروهی آشنا می‌شوند.

مشخصات کتاب آشپزخانه‌ خانم گیلاس

معرفی کتاب آشپزخانه‌ خانم گیلاس
معرفی کتاب آشپزخانه‌ خانم گیلاس

نویسنده: سیلویا پلات

تصویرگر: دیوید رابرتز

مترجم: نیلوفر امرایی

گروه سنی: ۷ تا ۱۲ سال

ناشر: دنیای اقتصاد، کتاب‌ های دارکوب

سال نشر: ۱۳۹۵

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید