درباره کتاب آدم برفی و گل سرخ: جرعه‌ ای از خیال است برای نوشیدن. نوشیدنی گرم در زمستانی سرد. این کتاب خیال‌ های دخترکی است که از مرزهای جهان منطق می‌ گذرد و با گفت وگو با آدم برفی که ساخته ذهن اش است، می‌ خواهد تفاوت میان عقل و مهر را بشناسد. روایتی که این دو پا به پا پیش می‌ برند بیش تر مانند شعری است که می‌ توان حس کرد، اما نمی‌ توان به زبان آورد.

کتاب «آدم برفی و گل سرخ» داستان زندگی یک شبه‌ ی آدم برفی‌ ای است که دختری از دادن ستاره‌ های دست‌ سازش به برف، او را از برف گرفته. آدم برفی‌ در شبی که برق رفته، روشنایی تجربه‌ های تازه‌ ایی را به زندگی دختر می‌ آورد از اندیشیدن درباره‌ ی عقل، تا بی‌ بال پریدن و… دختر تنها کسی نیست که آدم برفی زندگی‌ اش را پر از سوال و معما می‌ کند.

زنی که آدم برفی در جست‌ و جوی عقل به در خانه‌ اش می‌ رود، بابا عطار و شاعر. آدم برفی بالاخره گل سرخ و سیب سرخ را به دست می‌ آورد و برای دختر می‌ آورد و روی برف می‌ نویسد: «آدم گوشتی کوچولو چه شب خوبی بود! تو به من عقل را نشان دادی و من هم برای تو سیب سرخ، گل سرخ و گل یخ آوردم. از عطر آنها در تن‌ ات بریز تا از شاعر، شعر بریزد!» و پرواز می‌ کند و به سرزمین ابرها می‌ آورد جایی که از آنجا آمده است. اما این پایان کتاب نیست. تازه سفر دختر شروع می‌ شود برای یافتن آدم برفی! او راه مدرسه را گم می‌ کند و حتی عقل‌ اش را اما راهی دیگر می‌ یابد.

مشخصات کتاب آدم برفی و گل سرخ

معرفی کتاب آدم برفی و گل سرخ
معرفی کتاب آدم برفی و گل سرخ

نویسنده: محمدهادی محمدی

تصویرگر: مهسا منصوری

گروه سنی: ۱۳ سال به بالا

ناشر: مؤسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان

سال نشر: ۱۳۹۴

قیمت: ۱۶۵۰۰ تومان

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید