کتاب، اسباب‌ بازی و نوشت‌افزارهای اهدایی مردم ایران از سوی کمیته‌ی امدادرسانی فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان جمع‌آوری و به کودکان ساکن مناطق زلزله‌ زده استان کرمانشاه اهدا می‌شود.

در پی وقوع زلزله مهیب استان کرمانشاه جمعی از مربیان کانون از نخستین ساعت‌های وقوع این حادثه در شهرها و روستاهای آسیب‌دیده حاضر شدند و با مهربانی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری آغوش گرم خود را به روی کودکان و نوجوانان ساکن این مناطق گشودند.

کتاب و اسباب‌ بازی هدیه مردم ایران به کودکان زلزله‌ زده استان کرمانشاه
کتاب و اسباب‌ بازی هدیه مردم ایران به کودکان زلزله‌ زده استان کرمانشاه

برهمین اساس کانون با تشکیل کمیته‌ ویژه امدادرسانی فرهنگی قرار است علاوه بر اعزام مربیان، کتاب‌خانه‌های سیار، هنرمندان و نویسندگان و… مجموعه‌ای از تولیدات و محصولات فرهنگی خود از قبیل کتاب، اسباب‌ بازی و سرگرمی و نوشت‌ افزار را نیز به کودکان ساکن این مناطق اهدا کند.

همچنین این کمیته با انتشار فراخوانی برای جمع‌آوری این اقلام فرهنگی – که مردم نوع‌دوست ایران آن را هدیه می‌کنند – اعلام آمادگی کرده است.

در عین حال علاقه‌مندان می‌توانند از روز ۲۵ تا ۳۰ آبان ۹۶ هر روز حتی روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸ هدایای خود را در تهران در منطقه‌ مرکزی شهر به مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون واقع در خیابان حجاب، در منطقه شمال تهران به مرکز شماره ۱۶ کانون در خیابان سرلشکر فلاحی (زعفرانیه) پارک کودک با شماره تماس (۲۲۷۵۲۱۷۸) تحویل دهند.

همچنین در مناطق شرق تهران مرکز شماره ۳۰ کانون بالاتر از فلکه سوم تهران‌ پارس نبش ۲۱۲ شرقی، تلفن (۷۷۳۷۳۸۵۰)، در منطقه غرب مرکز شماره ۴۰ در بزرگراه آیت‌الله کاشانی، بلوار اباذر نرسیده به خیابان پیامبر، پارک میعاد شماره تماس (۴۴۰۷۷۷۲۳) و در جنوب تهران، مرکز شماره ۲۴ کانون واقع در خیابان فدائیان اسلام، نرسیده به حسین‌ آباد، تلفن (۳۶۸۰۲۲۴۴) آماده دریافت هدایا و اقلام فرهنگی همشهریان است.

مردم سایر نقاط کشور نیز می‌توانند با مراجعه به مراکز کانون در شهرهای مختلف ایران هدایای خود را به مربیان این مراکز تحویل دهند.

گفتنی است به زودی دامنه فعالیت‌های کانون هم‌زمان با پایان عملیات نیروهای امدادی در مناطق زلزله‌زده گسترش پیدا می‌کند و گروه‌های بیشتری شامل مربیان و هنرمندان حوزه کودک و نوجوان به این مناطق اعزام خواهند شد.