کتاب شعر «پشت صحنه دلم» با حضور حسین تولایی، شاعر اثر در کتاب‌ خوانی دسته‌ جمعی نوجوان‌ها خوانده و بررسی می‌شود.

کتاب «پشت صحنه دلم» سروده حسین تولایی با حضور شاعر اثر، چهارشنبه ششم دی‌ماه در کتابفروشی کتاب داستان واقع در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی با حضور نوجوان‌ها خوانش و بررسی می‌شود.

«کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که از سال ۱۳۹۵ شروع شده از برنامه‌های ترویج کتابخوانی بین کودکان و نوجوانان است که به همت رضوان خرمیان، نویسنده و مترجم کتاب‌های کودک و نوجوان برگزار می‌شود و در هر جلسه یک کتاب برای مطالعه به نوجوانان پیشنهاد داده می‌شود.

کتاب‌ خوانی دسته‌ جمعی نوجوانان در فرهنگسرای رسانه
کودکان و نوجوانان در طول یک هفته کتاب را تهیه و مطالعه می‌کنند، سپس در برنامه «کتابخوانی دسته‌جمعی نوجوانان» که با حضور نویسنده یا مترجم کتاب برگزار می‌شود، نظرات و پرسش‌هایشان را درباره اثر خوانده شده مطرح می‌کنند.

در جلسات گذشته کتاب‌هایی مانند «غول بزرگ مهربان» نوشته رولد دال با ترجمه محبوبه نجف‌خوانی، «قلب‌های نارنجی» نوشته مینو کریم‌زاده، «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی، «خانواده آقای چرخشی» نوشته طاهره ایبد، «خانه‌ای در تاریکی» نوشته سیامک گلشیری، «پسرخاله وودورو» با ترجمه محبوبه نجف‌ خوانی، «لالایی برای دختر مرده» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی، «شاهزاده خانومی در مترو» نوشته محدثه گودرزنیا، «چشم عقاب» نوشته محسن هجری، «گِل» و «چشم‌انداز شنبه‌ها» ترجمه شهلا انتظاریان،‌ «زمستان سبز» نوشته نورا حق‌پرست، «پدر، عشق و پسر» نوشته سیدمهدی شجاعی، «هستی» نوشته فرهاد حسن‌زاده و کتاب «دستیار ماما» ترجمه نسرین وکیلی، «ته کلاس، ردیف آخر، صندلی آخر» ترجمه پروین علی‌پور، «عروس دریایی» با ترجمه کیوان عبیدی آشتیانی و «دلقک» نوشته هدا حدادی، «گردان قاطرچی‌ها» نوشته داوود امیریان و «کارنامه‌ات را قایم کن» نوشته معصومه انصاریان، «سایه هیولا» نوشته عباس جهانگیریان، «کوچک اندازه فیل» ترجمه آنیتا یارمحمدی و «مترسک عاشق بود» اثر بیوک ملکی برای خوانش گروهی و بررسی به مخاطبان معرفی شدند.

در جلسه بعدی این برنامه هم که چهارشنبه (۶ دی ۱۳۹۶) با حضور حسین تولایی، شاعر و منتقد ادبی، در فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، کتاب «پشت صحنه دلم» خوانش و بررسی خواهد شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند ساعت ۱۶ چهارشنبه (۶ دی ۱۳۹۶) به پاسداران، خیابان زمرد، میدان قبا فرهنگسرای رسانه مراجعه کنند.

کتاب‌ خوانی دسته‌ جمعی نوجوانان در فرهنگسرای رسانه
کتاب‌ خوانی دسته‌ جمعی نوجوانان در فرهنگسرای رسانه

نمایش ها و رویدادهای کودکانه را با این لینک دنبال کنید…

[irp posts=”11023″ name=”نمایش کودک رد پای نی نی نو”]