موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان ، کارگاه « نمایش برای کودکان » را به عنوان فعالیت مناسب پس از بلندخوانی برای کودکان، در دو روز ویژه مربیان، آموزگاران و کتابداران برگزار می‌ کند.

سرفصل‌ های اصلی کارگاه نمایش برای کودکان در این کارگاه، روش‌ های گوناگون اجرای نمایش‌ های مختلف به‌ عنوان فعالیتی مناسب پس از بلندخوانی کتاب برای کودکان به مخاطبان در دو بخش تئوری و عملی معرفی می‌ شود.

کارگاه نمایش ۱:  روز نخست کارگاه اختصاص دارد به ارائه مطالبی در پیوند با سرفصل‌ های زیر:

  • تئوری، بدن و بیان
  • چگونگی ساخت عروسک انگشتی و صحنه‌ سازی
  • چگونگی ساخت ماسک و اجرای نمایش

کارگاه نمایش ۲:

  • معرفی چند تکنیک نمایش عروسکی
  • ساخت عروسک دستکشی، صحنه‌ سازی و اجرای نمایش نمایش فیلمی از تجربه‌ های مربیان و آموزگاران از اجرای فعالیت‌ های کارگاه در کلاس درس

زمان: روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۰ و ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۶، ساعت ۹ تا ۱۵:۰

مکان: خانه « با من بخوان » و آموزش خلاق خانواده مافی واقع در تهران، خیابال جمال‌الدین اسدآبادی، خیابان بیست و دوم، پلاک ۹، زنگ ۱ گفتنی است در بخش طراحی و اجرا در این کارگاه، کتاب‌ های «مرغ سرخ پاکوتاه»، «رفتم به باغی»، «داستانک‌ های خرگوش حکیم»، «آدم کوچک و خواب‌ های بزرگ» و کتاب «دویدم و دویدم» معرفی خواهد شد. لازم به ذکر است تمامی ابزار و لوازم کارگاهی مورد نیاز در بخش عملی در اختیار شرکت‌کنندگان قرار خواهد گرفت. علاقه‌ مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره کارگاه می‌ توانند با شماره ۹۱۹۸۷۱۰۳۶۴ تماس بگیرند.

کارگاه « نمایش برای کودکان »
کارگاه « نمایش برای کودکان »