موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان، کارگاه آموزشی «چگونه فضای کودک محور داشته باشیم» را جمعه ۱۴ دی‌ ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌کند.

در این کارگاه، شرکت‌ کنندگان فرا می‌ گیرند که چگونه می‌ توانند فضاهایی جذاب و راحت و در عین حال آموزنده برای کودکان به وجود آورند. این فضا می‌ تواند یک کتابخانه، مدرسه، کلاس درس یا حتی کنجی از یک اتاق در خانه باشد. برای تشویق کودکان به کتاب خواندن نیازی به شعار و تبلیغ یا پند و اندرز پدر و مادر، آموزگار یا کتابدار نیست، بلکه فضایی که برای کودک زیبا و سرگرم‌ کننده باشد، خود کودک را به خواندن فرا می‌ خواند. با به کارگیری این اصول، کتابخانه‌ ها و همچنین کتابخانه‌ های کوچک کلاسی تنها مکانی برای نگهداری و امانت دادن کتاب به کودکان نخواهند بود بلکه می‌ توانند با فضاسازی و تجهیز درست و اجرای فعالیت‌ های مناسب در پیوند با کتابخوانی، مکانی پویا، فعال و محبوب برای کودکان باشند.

سرفصل‌ های کارگاه «چگونه فضای کودک محور داشته باشیم»

  • فضای کودک محور چیست و چگونه ایجاد می‌ شود؛
  • محیط سرشار از سواد؛
  • نقش مربی یا کتابدار به عنوان یک ترویج‌گر؛
  • سازمان‌دهی کتاب‌های به شیوه ساده؛
  • طراحی و فضاسازی.

کارگاه آموزشی «چگونه فضای کودک محور داشته باشیم» ویژه کتابداران، آموزگاران و مربیان، مدیران و تصمیم‌ گیرندگان مراکز آموزشی، مدارس و مهدکودک‌ ها خواهد بود.

این کارگاه از جمله کارگاه‌ های برنامه «با من بخوان» است؛ برنامه‌ ای که از سوی موسسه پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان راه‌اندازی شده است و هدایت می‌ شود. فضاسازی و تجهیز کتابخانه‌ های کودک‌ محور «با من بخوان» یکی از فعالیت‌ های این برنامه است که در پیوند با کارگاه آموزشی «چگونه فضای کودک محور داشته باشیم» در مناطق زیر پوشش برنامه اجرا می‌ شود.

زمان: جمعه ۱۴ دی‌ ماه ۱۳۹۷، ساعت ۹ تا ۱۶

آدرس: تهران، خیابان سید جمال‌ الدین اسد آبادی (یوسف‌ آباد)، خیابان بیست و دوم، پلاک ۹، زنگ ۱

هزینه: ۱۰۰ هزار تومان

علاقه‌ مندان برای ثبت‌ نام و دریافت اطلاعات بیشتر می‌ توانند با شماره ۹۱۹۸۷۱۰۳۶۴ تماس بگیرید یا برای ثبت‌ نام آنلاین در کارگاه کلیک کنید.

کارگاه « چگونه فضای کودک محور داشته باشیم »
کارگاه « چگونه فضای کودک محور داشته باشیم »