برنامه چهارشنبه های کتاب که با هدف معرفی آثار ارزشمند برای پرکردن اوقات فراغت شهروندان در تابستان پیش‌بینی شده است با نزدیک شدن به هفته‌های پایانی فصل گرم سال، تنور اجرای آن گرم‌تر شده و تلاش دارد تا این پویش کتابخوانی را پربارتر و پرمخاطب‌تر کند. در هفته هشتم این برنامه، هشت عنوان کتاب در روز هشتم شهریور ماه به ” چهارشنبه های کتاب ” خواهند آمد.

افسان شعبان‌ نژاد، نویسنده شناخته شده ادبیات کودک و نوجوان با «دختر کدو تنبل»، به دیدار کودکان منطقه یک در کتابخانه امیرکبیر می‌آید. کتابخانه لویزان در منطقه ۴ «شب بخیر، ترنا» اثر جمال الدین اکرمی و کتابخانه شهر در منطقه ۲۲ «بهشت گم شده بابام» اثر جعفر توزنده جانی را بررسی و معرفی می‌کند.

این هفته هم سیامک گلشیری در چهارشنبه های کتاب حاضر خواهد بود و کتاب «جنگل ابر» در کتابخانه فردوس منطقه ۵ معرفی خواهد شد.

کتابخانه اندیشه منطقه ۷، نشست نقد و بررسی کتاب «برگ و باد در دومین طبقه پلاک ۳۸» اثر ژیلا تقی‌زاده را بار دیگر با استقبال مخاطبان خاص و اهل ادبیات برگزار می‌کند. کتابخانه دکتر شهیدی منطقه ۸، اثر شایسته و قابل توجه «ناز و نیاز در نماز» اثر اسماعیل منصوری لاریجانی را معرفی خواهد کرد. کتابخانه معتمدنژاد فرهنگ‌سرای رسانه نیز کتاب «روز کاغذی فردوسی» اثر رحیمی موحد را نقد و بررسی می‌کند.

کتابخانه طلوع در منطقه ۱۵، کتاب «ترلان»، اثر پرفروش تابستان امسال از فریبا وفی را معرفی می‌کند. رمان ترلان پس از برگزیده شدن در رقابت ادبی در آلمان، در فهرست پرفروش‌های بازار کتاب کشور قرار گرفت.

نقد ۸ کتاب در هفته هشتم چهارشنبه‌ های کتاب
نقد ۸ کتاب در هفته هشتم چهارشنبه‌ های کتاب

نمایش ها و رویدادهای کودکانه  را با این لینک دنبال کنید…

[irp posts=”11023″ name=”نمایش کودک رد پای نی نی نو”]