کتاب قصه های من و بابام مجموعه‌ ای از داستان‌ های تصویری است که ماجراهای جالب و خنده‌ دار یک پدر چاق و سیبیلو و پسر دوست‌داشتنی‌اش را به تصویر کشیده است که معمولاً مشکلاتشان را به شیوه ‎های ‌عجیب‌ و غریب حل می‌ کنند.

معرفی کتاب قصه های من و بابام
معرفی کتاب قصه های من و بابام

نویسنده: اریش اُزِر

مترجم: ایرج جهانشاهی

ناشر: فاطمی

سال چاپ: ۱۳۹۵

قصه های من و بابام را اریش ازر، تصویرگر آلمانی پس از درگذشت همسرش برای سرگرم کردن پسر خردسالش خلق کرده است. در فاصله دسامبر ۱۹۳۴ و دسامبر ۱۹۳۷ نزدیک به ۱۵۷ طرح از داستان‌های پدر و پسر هفتگی در مجله مصور برلین (BIZ) منتشر شدند. این داستان‌ها به سرعت به موفقیت رسیدند و با استقبال مخاطبان روبرو شدند. اولین مجموعه تصویری «قصه های من و بابام» که مشتمل بر ۵۰ داستان می‌شد انتشارات «اول اشتاین» در سال ۱۹۳۵به چاپ رساند که تا آغاز جنگ جهانی به ۹۰ هزار نسخه رسید.

در سال‌های ۱۹۳۶ و ۱۹۳۸ دو جلد دیگر از این مجموعه به چاپ رسید. در ماه مارس ۲۰۱۴ این داستان‌ها از سوی انتشارات Südverlag برای نخستین بار به صورت رنگی روانه بازار می‌شوند. مجموعه قصه های من و بابام در ۳ جلد به نام‌های بابای خوب من، شوخی‌ها و مهربانی‌ها و لبخند ماه در سال ۱۳۶۱ با داستان‌هایی که ایرج جهانشاهی بر اساس تصاویر اریش ازر نوشته بود در ایران منتشر شد و توانست جایزه شورای کتاب کودک را به دست آورد.

به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”19032″ name=”معرفی کتاب دریای شیطونک ها”]