درباره کتاب بیدی و روز برفی: بیدی دختر کوچولویی است که عاشق برف و سورتمه سواری است. او عاشق گل و گیاه و درست کردن کاردستی با خرت و پرت ها و کمک به بی بضاعتان است. بیدی به همراه خانواده اش به خانه ی جدیدی اسباب کشی می کنند که پیرمرد تنها و بداخلاقی به نام آقای لارچ در همسایگی شان زندگی می کند.

تپه ای که در حیاط پشتی آقای لارچ قرار دارد برای سورتمه سواری بسیار مناسب است. اما کسی اجازه ندارد وارد خانه ی او شود. او با نصب تابلوهای ورود ممنوع همه را از خود می راند. حتی بر روی پادری خانه اش هم نوشته شده است «بروید بیرون»…

مشخصات کتاب بیدی و روز برفی

معرفی کتاب بیدی و روز برفی
معرفی کتاب بیدی و روز برفی

نویسنده: دنیز برنن نلسون

تصویرگر: ساید مور

مترجم: محبوبه نجف‌ خانی

گروه سنی: ۷ تا ۱۲ سال

ناشر: زعفران

قیمت : ۱۰۰۰۰ تومان

 

هیچ کس با آقای لارچ کاری ندارد و به دیدن او نمی رود. اما بیدی برای گرفتن تخم گل و گیاه برای کاشتن در باغچه شان و خرت و پرت برای درست کردن کاردستی برای فروش به نفع خیریه ها آقای لارچ را فراموش نمی کند و از گل ها باغچه اش برای او می برد. مهربانی بیدی سرانجام این پیرمرد عنق را هم تغییر می دهد و وقتی که بیدی برای همه می نویسد که برف لازم دارد، به کمک او می آید.

درباره ی دلیل بدعنقی و قطع رابطه ی آقای لارچ با دیگران در داستان حرفی زده نشده است، اما آنچه که مهم است این است که بیدی او را می بیند یا بهتر است بگوییم نادیده نمی گیردش. همه ی انسان ها به دیده شدن نیاز دارند. نکته قابل تامل دیگر این داستان نامه نگاری و درخواست کمک از دیگران است.

[irp posts=”16161″ name=”معرفی کتاب خیانت بزرگ”]