مجموعه چهار جلدی «یه باغ سبز کوچولو» سروده شاهین رهنما با تصویرگری هاله مودبیان از سوی انتشارات سوره مهر برای خردسالان منتشر شده است. عنوان‌های این مجموعه چهار جلدی عبارتند از «کاکل‌ بسر»، «کلاغ سیاه»، «هویجوری» و «گاو کوچولو».

مسابقه، خواب، خانواده، تاج، گاری سواری، چشم‌انداز، شغال، غصه دوری، قیچی برنده یا بازنده عنوان‌های اشعاری است که در نخستین جلد این مجموعه باعنوان کاکل‌به‌سر آمده است.

در جلد دوم نیز با عنوان «کلاغ‌سیاه» اشعاری با نام‌های فکر کلاغه، چکمه کلاغه، دوستی کلاغه، کلاغه سر به هواست، توانایی کلاغه، غصه‌های کلاغه، لباس کلاغه، کلک کلاغه، آبروی کلاغه، عکس کلاغه، مهمون کلاغه و جشن کلاغه آمده است.

مجموعه «یه باغ سبز کوچولو» برای خردسالان منتشر شد
مجموعه «یه باغ سبز کوچولو» برای خردسالان منتشر شد

در «هویجوری» نیز شعرهایی با نام‌های توی قفس هویجوری، هویجوری زرنگه، هویجوری، هویجوری تو جنگل، هویجوری با پیشی، هویجوری با خال‌خالی، هویجوری تو بیشه، هویجوری تو مطب، هویجوری سواد می‌خواد، هویجوری و کتاب را می‌خوانیم.

در جلد چهارم با عنوان «گاو کوچولو» نیز با عنوان اشعاری به نام‌های اخم گاو‌ کوچولو، گاو کوچولو، شاخ، گاو کوچولو مریضه، علف، لالا، پروانه‌ها، گاو کوچولو تر شده، همسایه، سگ به چشم می‌خورد.

در یکی از اشعار کتاب «هویجوری» می‌خوانیم:
«آهای آهای هویجوری خبردار!
مامانی رفته بازار
یه هدیه‌ عالی برات خریده
یه دوست خال‌خالی برات خریده
یه دوست خال‌خالی که گوش درازه
مثل تو خیلی نازه
می‌خواد کنارش بمونی همیشه
باهاش بری تو بیشه
یه خونه نقلی براش بسازی
وای چه خوبه بازی خونه‌سازی
هویجوری با خال‌خالی»

در یکی از اشعار کتاب «گاو کوچولو» نیز می‌خوانیم:
«نون و پنیر و پسته
گاو کوچولو روی زمین نشسته
فکر می‌کنم خیلی دلش شکسته
چون که بابام براش علم نچیده
حالا منو که دیده
هی بیخودی لج می‌کنه اون باهام
یواش یواش شاخ می‌زنه به پاهام»

شاهین رهنما در سال ۱۳۵۴ در املش از توابع گیلان متولد و همانجا پرورش یافت. از میان آثار او کتاب «سبزتر از بهار» در سال ۷۸ از سوی مجله سلام بچه‌ها برگزیده شد، همچنین در دوازدهمین جشنواره تولیدات رادیویی مقام اول شعر و تصنیف را کسب کرده است. «سبزتر از بهار»، «اگر کسی بخندد»، گاو کوچولو»، «بهتر از فرشته‌ها» و «خنده‌های ماه» از جمله آثار اوست.

انتشارات سوره مهر مجموعه ۴ جلدی یه باغ سبز کوچولو را با شمارگان پنج هزار نسخه برای خردسالان منتشر کرده است.