حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی به مناسبت پایان سومین سال انتشار ماهنامه قلک و ورود این نشریه به چهارمین سال،‌ انتشار قلک را «تحسین‌برانگیز» خواند.

در متن پیام دکتر حسین انتظامی خطاب به امیر لعلی، مدیرمسئول ماهنامه قلک آمده است: «در روزگاری که به واسطه شتاب روزافزون رسانه‌های مدرن و فراگیر، حفظ و بقای یک نشریه کاغذی، همتی بلند می‌طلبد، تولد سه سالگی «قلک» آن هم با رعایت آداب حرفه‌ای و بدور از کاستی‌ها و کم‌فروشی‌های رایج، تحسین‌برانگیز و قابل تقدیر است. خاصه آنکه برگ‌های این قلک دوست‌داشتنی برای کودکانی ورق می‌خورد که آینده این سرزمین هستند.

ماهنامه قلک سه ساله شد
ماهنامه قلک سه ساله شد

تبریک این اتفاق نه تنها برای سه‌ سالگی ماهنامه قلک که بابت نگاه توسعه‌محور و زمان‌شناس جنابعالی در حوزه مطبوعات کودک و نوجوان است. از خداوند متعال دوام توفیق جنابعالی و همکارن و رونق نشریات بنگاه مطبوعاتی شما را خواستارم».

ماهنامه قلک با هدف ارتقای سبک زندگی اقتصادی کودکان و نسل آینده، برای گروه‌ سنی ۳ تا ۷ سال منتشر می‌شود و تاکنون ۳۷ شماره از آن منتشر شده است. صاحب‌امتیاز این نشریه مؤسسه مطبوعاتی دایره رنگی ایده‌آل و مدیرمسئول آن امیر لعلی است. این نشریه تلاش کرده است الگوی جدیدی در انتشار نشریات کودک ارائه دهد.

تحریریه قلک به بهانه ۳ سالگی این ماهنامه کمپینی تحت عنوان #مجله_خوان_کوچک را برنامه‌ریزی کرده است. قلک از همه گروه های سنی به ویژه اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و مطبوعات درخواست کرده تا برای معطوف کردن توجه جامعه به ویژه خانواده‌ها به مسئله مطالعه و اشتراک نشریات خاطرات‌شان را از مجلاتی که در کودکی می‌خواندند بنویسیند و در دنیای مجازی با #مجله_خوان_کوچک منتشر کنند.

اگر روزی، جایی، زمانی، مجله‌ای حال شما را بهتر کرده است در این باره حتما بنویسید و از دوستانتان هم دعوت کنید تا تجربیاتشان را در این زمینه با دیگران به اشتر اک بگذارید.

گروه بررسی نشریات شورای کتاب کودک نیز ماهنامه قلک را طی سال‌های ۹۳ و ۹۴ به عنوان کیفی‌ترین مجله خردسال کشور معرفی کرده است.