وقتی شما واژه ی کودک را می شنوید عفونت قارچی کودک اولین چیزی که شما راجع به آن فکر می کنید نیست. اما همان عفونت ناراحت کننده ای که بین زنان بالغ متداول هست برای کودکان هم اتفاق می افتد. برای کودکان نوپا هر مشکل بهداشتی به خصوص آن هایی که به محل پوشک مربوط می شود می تواند دردسرساز باشد .

اکثر کودکان در ارتباط برقرار کردن راحت نیستند به همین دلیل ممکن است که شما از وجود آن مشکل بی خبر باشید و این چیزی نیست که خانواده ها مراقب آن باشند. عفونت قارچی کودک را با حساسیت به پوشک اشتباه نگیرید اما این موضوع بیش از آن که شما فکر می کنید اتفاق می افتد . نوزاد دخترم یک عفونت قارچی داشته است . من زمانی متوجه آن شدم که فهمیدم این بیماری خیلی متداول است. عفونت قارچی چیست؟ هرکسی در بدنش مخمری دارد که قارچی به نام کاندیدا نام دارد . به طور کلی آن ها در دهان ، روده ها و بر روی پوست آویزان هستند. عواملی همانند آنتی بیوتیک ها ،استرس و تحریک پذیری می تواند باعث بروز محیط میکروبی در بدن شوند. این باعث می شود که مخمرها به صورت زیاد رشد کنند که باعث ایجاد عفونت قارچی می شود.

عفونت قارچی کودک را با حساسیت به پوشک اشتباه نگیرید
عفونت قارچی کودک را با حساسیت به پوشک اشتباه نگیرید

عفونت قارچی در نوزادان عفونت قارچی در چین و چروک های پوست نوزادان به وجود می آیند. مراقب این مکان ها باشید. زیربغل گردن دهان محل پوشک نوزادان اغلب در حال حرکت هستند اما امتناع از تعویض پوشک و یا دیر عوض کردن پوشک باعث مرطوب بودن پوشک می شود . به همین دلیل مخمرها بیشتر رشد می کنند. بعضی از بچه ها ممکن است به خاطر آموزش بد، و یا همچنین اتفاقاتی یا تغییراتی باعث عفونت در بدنشان شود. حساسیت به پوشک یا عفونت قارچی کودک اگر کودک شما حساسیت به پوشک دارد عفونت قارچی می تواند آن را تشدید کند. شما می توانید به راحتی آن را با عفونت قارچی اشتباه بگیرید.

این همان چیزی است که برای کودک ما پیش می آید .متخصص اطفال به ما گفت که این علایم نشان دهنده ی عفونت قارچی است نه حساسیت به پوشک. اگر با کرم ضد حساسیت بهبود نیابد. سوزش قسمت جلویی و طرف متقارن آن هنگامی که پوست لمس شود. عفونت قارچی باعث قرمری پوست می شود و دانه های ریز یا حالت کبودی در لبه ها به وجود می آ��د. آیا عفونت قارچی کودک خطرناک است؟ این عفونت معمولا خطرناک نیست اما آن ها ناخوشایند هستند. معمولا برای بچه ها بیشتر ناخوشایند است. در موارد نادر عفونت می تواند سیستم ایمنی و جریان خون بچه ها را تضعیف کند.

این برای بچه هایی که نیاز به IV دارند یا کاتتر(سونگ) در بدنشان دارند بیشتر اتفاق می افتد. درمان عفونت قارچی در نوزادان عفونت در پوست نوزادان معمولا با پماد ضد قارچ درمان می شود و شما می توانید به طور مستقیم آن را بر روی پوست بمالید. سایر عفونت هایی که در بدن یا اطراف بدن رشد می کنند نیاز دارند تا از داروی ضد قارچ دهانی مانند فلوکونازول استفاده شود. بیشتر عفونت های قارچی معمولا پس از دو هفته از شروع درمان شروع به خوب شدن می کنند. جلوگیری از عفونت قارچی کودک جلوگیری در واقع کلیدی برای درمان عفونت قارچی است. با دکتر کودک خود زمانی که لازم است صحبت کنید. اگر کودک شما اغلب از نسخه های آنتی بیوتیک استفاده کند ممکن است باکتری های مفید بدنشان که از عفونت جلوگیری می کند را از بین ببرد.

توصیه های دیگر برای درمان عفونت قارچی و جلوگیری از عفونت قارچی در آینده پستانک ها را چک کنید. پستانک های قدیمی می تواند محلی برای رشد مخمرها باشد پس اگر لازم شد آن ها را عوض کنید. بطری های شیشه شیر را عوض کنید. همانند پستانک ها، شیشه های شیر یک عامل پر خطر برای افزایش عفونت های دهانی هستند. هردوی پستانک ها و شیشه های شیر را با آب داغ یا در ماشین ظرفشویی بشویید.(این باعث مرگ مخمرها می شود) تعویض منظم پوشک. محل پوشک کودک را خشک نگه دارید این کار از عفونت به خصوص در شب ها جلوگیری می کند. بعد از تعویض پوشک اجازه دهید در هوای آزاد قرارگیرد تا کاملا خشک شود. اگر کودک شما به طور مرتب مریض می شود با دکترش صحبت کنید. مریضی مکرر ممکن است دلیل قابل توجهی داشته باشد که باید از ریشه درمان شود. اگر مدتی به کودک پوشک نبندید ممکن است از این عفونت خلاص شوید.