شب هوشنگ مرادی کرمانی به همت انتشارات معین، ناشر آثار وی و مجله بخارا در کانون زبان فارسی (بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار) برگزار می شود.

شب هوشنگ مرادی کرمانی
بر اساس اعلام مجله فرهنگی هنری بخارا، در این مراسم ژاله آموزگار، نوش افرین انصاری، حسن میر عابدینی، صالح رامسری، ارمان لام کوانگ و علی دهباشی درباره وجوه گوناگون اثار و زندگی مرادی کرمانی سخنرانی خواهند کرد. همچنین فیلم مستندی از زندگی مرادی کرمانی به نمایش در می آید.

گفتنی است از زمان چاپ اولین داستان مرادی کرمانی چهل وهفت سال می گذرد. او موفق شده است در طی سال های متمادی آثار در خور ستایشی در عرصه رمان و داستان کوتاه خلق کند که مورد استقبال دوستداران داستان فارسی قرار گرفت. قلمرو خوانندگانش اینک در چهارده زبان اثارش را می خوانند.

«قصه های مجید» و دیگر آثارش برنده جوایز جهانی همچون یونیسف و هانس کریستن سن و غیره شده است وچندین سریال و فیلم سینمایی برمبنای داستانهایش بر روی پرده رفته است.

همچنین «نازبالش»، «خمره»، «ته خیار»، «شما که غریبه نیستید» و داستان‌های دیگری از این نویسنده خلاق منتشر شده است.

شب هوشنگ مرادی کرمانی ساعت پنج بعد از ظهر روز سه شنبه، ۱۳ تیر ماه در محل کانون زبان فارسی (بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار) واقع در خیابان ولی عصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، پلاک دوازده برگزار می شود.

ورود علاقه‌مندان به این نشست آزاد و رایگان است.