زهره پریرخ از نگارش دو داستان بلند برای نوجوانان براساس ادبیات عامیانه خبر داد و اظهار کرد: با استفاده از شخصیت‌ های داستان‌ های کهن دو کتاب‌ برای نوجوانان بازآفرینی کرده‌ ام.

این نویسنده با بیان اینکه داستان‌های جنبه فانتزی دارد، توضیح داد: یکی از این کتاب‌ ها با نام «ترنجون» براساس داستانی از دختر نارنج و ترنج الهام گرفته شده است و در کتاب دیگر با نام «خوان اول عاشقی» از شخصیت پهلوان کچل استفاده کرده‌ام.

کتاب ترنجون و خوان اول عاشقی بر اساس داستان های کهن ایرانی به زودی منتشر می شوند
کتاب ترنجون و خوان اول عاشقی بر اساس داستان های کهن ایرانی به زودی منتشر می شوند

وی افزود: تلاش می‌کنم با توجه به اهمیتی که ارتباط میان نویسنده و تصویرگر در افزایش کیفیت کتاب و درک مطلب از سوی مخاطب وجود دارد، این آثار را در قالب پکیج به ناشر تحویل دهم. به این معنی که تصویرگری و صفحه‌آرایی آن را نیز با کمک و مشورت دوستان هنرمند انجام دهیم و کار آماده را تحول ناشر دهیم. در این راستا رضا دالوند، تصویرگر کتاب‌ها کودک و نوجوان، تصویرگری کتاب «ترنجون‌» را انجام داده است و تصویرگر کتاب «خوان اول عاشقی» هم به زودی منتشر خواهد شد.

پریرخ همچینن گفت: علاوه بر این کتاب دیگری هم به‌نام «خانه‌ آنها یک خانه شلوغ و پرماجراست» را برای کودکان نوشته‌ام که داستان آن تخیلی و فانتزی است به مسایل محیط‌ زیستی از نگاه حمایت از حیوانات طعنه می‌زند و نگاهی دارد به حیواناتی که بچه‌ها به خانه می‌آورند و بیان می‌کند که در نهایت چه عاقبتی خواهند داشت.

زهره پریرخ ، نویسنده و تصویرگر کتاب‌ های کودک و نوجوان، متولد ۱۳۳۸ مشهد و فارغ‌التحصیل رشته مدیریت است. وی تا به‌حال آثار زیادی برای کودکان و نوجوانان منتشر کرده است. از جمله این آثار می‌توان به «دستمال خال‌ خالى»، مجموعه «آى قصه‌ قصه قصه»، «راز»، « پیامبر و خروسى که دلتنگ بود»، «پیراهن بی بی نازنین»، مجموعه «بازی با آوا، بازی با الفبا؟»، « لولو پشمالو و کرم کوچولو»، «پیامبر و خروسى که دلتنگ بود»، «میراث فرهنگى ایرانیان» و «نمى‌خواهم بزرگ شوم» اشاره کرد. آثار پریرخ جوایزی مانند جایزه‌‌‌ پروین اعتصامی، جایزه‌ کتاب رشد، برگزیده‌ کتاب فصل و … را برای وی به ارمغان آورده‌اند.‌

  به دنبال کتاب مناسب برای گروه سنی متناسب کودکتان هستید؟ بخش معرفی کتاب سایت سرسره را دنبال کنید…

[irp posts=”19304″ name=”معرفی کتاب نی‌ نی دایناسورها”]