روز جهانی خانواده امروز ۱۵ می ۲۰۱۷ برابر با ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ با شعار «خانواده، آموزش و تندرستی» در نقاط مختلف جهان جشن گرفته می‌شود.

امسال، روز جهانی خانواده بر نقش خانواده و سیاست‌های خانواده‌ محور در پیوند با ارتقا آموزش و به طور کلی تندرستی اعضای خانواده متمرکز است.

۲۵ اردیبهشت؛ روز جهانی خانواده
این روز، به ویژه بر افزایش آگاهی افراد جامعه از نقش خانواده در ارتقا سطح آموزش در اوایل دوران کودکی و فرصت‌های آموختن در تمام طول عمر تاکید دارد و اهمیت تمامی مراقبت‌ کنندگان از کودکان همچون پدر و مادر، پدربزرگ‌ ها و مادربزرگ‌ ها یا خواهران و برادران و همچنین اهمیت آموزش والدین برای رفاه کودکان را برجسته خواهد کرد.

این روز بر روش‌های خوبی برای برقراری تعادل میان کار و خانواده تمرکز می‌کند تا به والدین در نقش‌های آموزشی و مراقبتی‌شان یاری رساند.

روز جهانی خانواده همچنین قصد دارد درباره اهمیت دانش و مهارت‌های مورد نیاز جهت ارتقا توسعه پایدار از راه‌هایی همچون آموزش برای توسعه پ��یدار و شیوه‌ زندگی پایدار، حقوق بشر، برابری جنسیتی، ترویج فرهنگ صلح و عدم خشونت، شهروندی جهانی و تقدیر از گوناگونی فرهنگی و مشارکت فرهنگی برای رسیدن به توسعه پایدار به بحث و گفت‌وگو بپردازد.

تاریخچه روز جهانی خانواده
مجمع جهانی سازمان‌ملل در تاریخ ۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳، ۱۵ مه برابر با ۲۵ اردیبهشت را روز جهانی خانواده اعلام کرده است. همه ساله چنین روزی به عنوان روز جهانی خانواده در کشورهای مختلف گرامی داشته می‌شود. مراسم سالانه این روز، اهمیت اتصال جامعه جهانی به خانواده ها به عنوان واحدهای اساسی جوامع و نگرانی از وضعیت امور خانواده در اطراف جهان را منعکس می سازد.

بیشتر بخوانید …  خانه کتابدار کودک و نوجوان

۲۵ اردیبهشت؛ روز جهانی خانواده
هدف از گرامی‌ داشت این روز، اهمیت جوامع جهانی به خانواده به عنوان اصلی‌ ترین رکن جامعه و برطرف کردن مواردی است که در دنیای امروز این نهاد را تهدید می‌کند. افزون بر این، روز جهانی خانواده فرصت مناسبی جهت ارتقای سطح آگاهی عمومی در مورد مسائل مربوط به خانواده و بسط آن در جوامع مختلف است.