حقایقی عجیب و غریب در مورد نوزادان
بسیاری اوقات رفتارهایی از کودک شما سر می زند یا واکنش هایی از او در مقابل خود می بینید که احساس می کنید اتفاقی است. ولی نوزادان چیزهایی می دانند و قدرت درکی دارند که ممکن است اصلا شما باور نکنید یا حتی به ذهنتان نیز خطور نکند.

در این مقاله از سایت سرسره حقایقی عجیب و غریب در مورد نوزادان شما به شما ارائه می دهیم :

کودکان از ۱۵ ماهگی قدرت تشخیص عصبانیت و خشم فرد مقابل را دارند. آنها متوجه می شوند که شما عصبانی هستید یا خشمگین ؟ یا این که شدت عصبانیت شما چقدر است ؟ آنها متوجه می شوند و واکنش نشان می دهند ولی متاسفانه برخی پدرو مادرها اصلا این واکنش ها را جدی نمی گیرند و به خشمگین بودن خود ادامه می دهند. برای جلوگیری از این واکنش ها سعی کنید تا می توانید در مقابل کودک خود صبور و مهربان باشید.

کودکان هنگامی که انگشتان پای خود را تکان یا بازی می دهند باید بدانید که آنها می خواهند شاد بودن و احساس رضایت خود را بروز دهند ، این کار آنها به معنی شاد بودن و احساس رضایت می باشد .

حقایقی عجیب و غریب در مورد نوزادان
حقایقی عجیب و غریب در مورد نوزادان

مغز نوزادها بسیار پیشرفته می باشد ، آنها از ۷ ماهگی کاملا متوجه رفتار و کارهای شما هستند. بنابراین باید از زمانی که کودک شما ۷ ماهه شد کاملا مراقب رفتار خود در مقابل او باشید.

از زمانی که نوزاد متولد می شود ، ۳ ماه طول می کشد که سیستم گردش خون نوزاد کاملا به محیط خارج از رَحِم عادت کند. بنابراین انگشتان دست و پاهای او سردتر از دیگر نقاط بدن او خواهد بود.

اگر نوزاد شما زیاد عطسه می کند نگران نباشید و فکر نکنید که او سرما خورده است ، زیرا او با عطسه کردن تلاش می کند راه های تنفسی خود را باز کند و بینی خود را از گرفتگی و احتقان برهاند .

رشد سر نوزاد از روز تولد تا یک سالگی بیشترین سرعت را دارد به این معنی که نیمی از رشد سر نوزاد تا یک سالگی و نیم دیگر آن در هفده سال بعد اتفاق می افتد.

نوزادان در ۳ الی ۴ ماهگی توانایی دید متفاوتی نسبت به کودکان بزرگ تر از خود دارند. آنها در ۳ الی ۴ ماهگی همه چیز را با تونایی و قدرت بیشتری می بینند و بسیار واضح تر از چیزهایی که ما می بینیم. به همین دلیل است که آنها در این سن هر چیز جدیدی را بسیار کنجکاوانه می نگرند.

یک چرت ۳۰ دقیقه ای روزانه تاثیر بزرگی روی یادگیری کودک شما دارد. بنابراین کودک شما در هر سنی که باشد زمانی که می خواهید به او چیزی را آموزش دهید همیشه سعی کنید زمان آموزش خود را قبل از ساعت خواب یا چرت روزانه ی او قرار دهید. این کارِ شما باعث می شود که او خیلی خوب و سریع همه چیز را فرا گیرد.

ممکن است کودک شما در حین خواب سر خود را زیاد تکان دهد یا جهت سر خود را روی بالش تغییر دهد، مثلا از راست به چپ یا بلعکس. این کار ممکن است به دلیل گوش درد یا دندان در آوردن باشد و نشانه هایی باشد که شما متوجه گوش درد یا جوانه زدن دندان او شوید.

اشک نوزاد ۱ الی ۳ ماهه باعث محافظت از چشمان او می شود ، این مایع روان می تواند از چشمان کودک شما محافظت کند و در این سن شما نباید زیاد نگران اشک ریختن کودک باشید زیرا برای او مفید می باشد.