پوستر سومین جشنواره ملی اسباب‌ بازی که از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود، منتشر شد.

پوستر سومین جشنواره‌ ملی اسباب‌ بازی کانون پرورش فکری، که اثری است از حسین یوزباشی که بر بازی‌های فردی و گروهی متداول در ایران اشاره دارد، منتشر شد.

یوزباشی درباره‌ طراحی این اثر گفت: «برای طراحی پوستر این رویداد چند ایده‌ اصلی مطرح شد و تاکید بر استفاده از نشان جشنواره بود. این عنصر محوری در پوسترِ سال‌های گذشته‌ جشنواره نیز دیده می‌شود. پس از این اعلام طراحی آغاز و در نهایت دو اثر مورد بررسی قرار گرفت. دبیران جشنواره به نقد و بررسی پوسترها پرداختند تا بالاخره پوستر پایانی آماده و منتشر شد.»

گفتنی است که پوستر سومین جشنواره ملی اسباب‌بازی به گروه سنی مخاطبان اصلی توجه دارد. ضمن این‌که فضایی فانتزی و پرتحرک با مفهوم «بازی» را ایجاد کرده است.یوزباشی در توضیح شیوه‌ انتخاب اسباب‌بازی‌های به کار رفته در پوستر عنوان کرد: «برای این کار کتابی با موضوع اسباب‌بازی‌های ایرانی مورد مطالعه قرار گرفت. قرار بود این اسباب‌بازی‌ها در نسل‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته باشند و از سویی به بازی‌های فردی و گروهی اشاره کنند.»

شعار این دوره از جشنواره اسباب‌ بازی «من هم بازی، تو هم بازی» است که در جشنواره‌ی قبل نیز مورد استفاده قرار گرفته بود.

براساس این گزارش، این جشنواره از ۲۴ تا ۲۸ مرداد از ساعت ۱۴ تا ۲۲ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

پوستر سومین جشنواره ملی اسباب‌ بازی منتشر شد
پوستر سومین جشنواره ملی اسباب‌ بازی منتشر شد